TAMBURALI PAŞA E.KORG.HASAN KUNDAKÇI DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ.

Admin 24 Nisan 2017 Dernek Haber 5152 -A+
Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi derneğini ve yönetiminin şehit aileleri ve gazilere verdiği hizmet anlayışını takdirle karşıladı. Pek çok ödül ve madalya aldığını hatırlatan Kundakçı kendisine dernek üyeleri tarafından verilen berat ve madalyanın bugüne kadar aldığın en özel ve büyük hediye olduğunu söyledi
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi derneğini ve yönetiminin şehit aileleri ve gazilere verdiği hizmet anlayışını takdirle karşıladı. Pek çok ödül ve madalya aldığını hatırlatan Kundakçı kendisine dernek üyeleri tarafından verilen berat ve madalyanın bugüne kadar aldığın en özel ve büyük hediye olduğunu söyledi
Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, "Milli Duygu ve Bayrak" konulu konferansın ardından Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Dernek Şubesi’ni ziyaret etti. Kundakçı, dernek şeref defterini imzaladı.
FOTOĞRAFLAR PAŞA'YI DUYGULANDIRDI
Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, Türkiye genelinde ses getirerek örnek olan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi’ni çok beğendiğini ifade etti. Şehit ve gazilerin dernek duvarında asılı olan fotoğraflarını tek tek inceleyen Kundakçı Paşa'nın gözleri doldu. Hasan Kundakçı, güneydoğu da Afyonlu öğretmen bir genç kızın Türkçe öğretmekte ısrar etmesi üzerine kaza olarak açıklanan ölümünün aslında şehadet olduğunu söyledi. Kendisinin o bölgede görevli iken şehit öğretmene dokunamadıklarını, genç öğretmenin kendisi ve eşine sıkça dert yandığını anlatan Kundakçı; "Şehit yavrumuz çok cesur bir genç kızdı. Kendisinden Kürtçe öğretilmesi istenmiş. İsmini hatırlayamıyorum. Kendisi de Türkçe öğretmenin gö-revi olduğunu söylemiş. Ölümü kaza olarak açıklandı ama kaza değildi." dedi.
KUNDAKÇI: BİZ ÖLMEDİK YAŞIYORUZ
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı, şehit babalarınca kurulan derneği geliştirmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Küçük bir dernek binasından çabalayarak bugünlere geldiklerini söyleyen Kumartaşlı; "Bundan sonra da inşallah bizlerden sonra çıkacak birileri olursa onlara işi öğrettikten sonra biz de görevimizi tamamlamış olacağız. Kamuflajı giyemedik ama gazi takım elbisesi ile de bu vatan millet için mücadele edeceğimizi, mücadele edenlerin geride bıraktıklarına destek olunacağını da düşünerek böyle bir göreve talip olduk. Ben ve arkadaşlarım burada bu bilinçle çalışmaya gayret ediyoruz. Biz istiyoruz ki bu duvarlara bir tane dahi gazi ya da şehit fotoğraf çerçevesi çakmayalım. Ama ülkemizin son dönemde içinde bulunduğu durumu göz önüne aldığımızda gaziler olarak bizler bu defa organlarımızı değil vatanımız için canımızı vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha tekrar ediyoruz. Böylesi bir durumda şehit ve gazi fotoğraf çerçevesi sayısının artması da doğal olur." dedi. Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, İsmail Kumartaşlı ile aynı düşünce de olduğunu belirterek "Biz ölmedik daha yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.
GERİDE KALANLAR KORUMAKLA SORUMLU 
Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve ekibini yürekten kutladığını belirtti. Gazilerin ve şehitlerin Türk Milleti için yaralanıp can verdiklerini söyleyen Kundakçı; "Savaşa girerken ya ölür, ya yaralanır ya da geri döneriz. Ama geride kalanlara önemli bir görev düşüyor. O da can, kan verilerek, mücadele edilerek kazanılan ve korunanların korunmasıdır. Çabalarınız ve çalışmalarınız için çok teşekkür ediyorum." diye konuştu. 
"KUTLUYOR DEVAMINI DİLİYORUM"
İsmail Kumartaşlı tarafından vatan için üstün hizmetlerde bulunan Kundakçı Paşa'ya Hizmet Ödülü verildi. Kundakçı; "Bugüne kadar pek çok ödüller, takdirnameler madalyalar aldım. Ama sizin takdim ettiğinizden daha kıymetlisini almış değilim. Bu ödülü evimin en değerli köşesinde saklayacağım. Şehit fotoğraflarını gördüğüm yavruların bir kısmı benim dönemimde kucağımda gözlerini kapattılar. Gazilerimizin bir kısmı da benim dönemimde yaralanmışlardır. Onları unutmam mümkün değildir. Onlar bu memleket için, bu toprak için, Büyük Türk Milleti için canlarını, organlarını feda etttiler. Onları unutabilir miyiz? Yaşadıkça onları anıp, onların yakınlarına saygı gösterip yakınında durup desteklemek görevimizdir. Bunu burada yakından yaptığınızı gördüm. Çok hoşlandım, mutlu oldum. Bu güzel görevleriniz için sizleri kutluyor devam ettirmenizi diliyorum." şeklinde konuştu.

Whatsapp'ta Paylaş