KOÇAK ŞEHİT AİLELERİ İLE BULUŞTU..

Admin 23 Ekim 2016 Dernek Haber 3727 -A+
Afyonlu şehit aileleri ve gazileri gönül köprüsü kurdu Şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelen Alternatif Politikalar Merkezi Başkanı Dr. Mahmut Koçak, güneydoğu da 22 vilayete birlikte yaptıkları ziyaretlerde Afyonlu şehit aileleri ve gazilerle gönül köprüsü kurduklarını söyledi.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Afyonlu şehit aileleri ve gazileri gönül köprüsü kurdu

Şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelen Alternatif Politikalar Merkezi Başkanı Dr. Mahmut Koçak, güneydoğu da 22 vilayete birlikte yaptıkları ziyaretlerde Afyonlu şehit aileleri ve gazilerle gönül köprüsü kurduklarını söyledi.

Alternatif Politikalar Merkezi Başkanı Afyonkarahisar eski Milletvekili Dr. Mahmut Koçak, Korel Termal Otel’de şehit aileleri ve gaziler onuruna akşam yemeği verdi. Programın sonunda Dr. Mahmut Koçak’a Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği fahri üyelik beratı verildi.

HER GÜNE BİR ŞEHİT

Programda önce Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua gerçekleştirildi. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı, Alternatif Politikalar Merkezi Başkanı Dr. Mahmut Koçak’ın şehit aileleri ve gazilerle hem hal olmak için davette bulunduğunu söyledi. Dernek olarak üye sayısının artmaması, dernek duvarına bir şehit ve gazi fotoğrafı daha eklemek zorunda kalmamayı dileyen Kumartaşlı; “Biz hep derneğimizin üye sayısının artmamasını istedik. Başkaca şehit ve gazi verilmesin istedik. Bir şehit ve gazi fotoğrafını daha dernek duvarına asmak zorunda kalmamayı istedik. Bunları derken her gün yeni bir şehit haberini aldık. Şehidin Afyonkarahisar’dan olması şart değil. Son olarak Hakkâri’de iki canımız yandı. Eskişehir ve İzmir’e ateş düştü” dedi.

ALLAH EVLAT ACISI YAŞATMASIN

1980 yılında evladını şehit veren anne ile 1990 yılında evladını şehit veren annenin aynı salonda olduğuna dikkat çeken İsmail Kumartaşlı, şehit ailelilerinin kendilerinin ailelileri olduğunu kaydetti. Kumartaşlı; “Bizlerde tüm şehit annelerimizin, babalarımızın evladı olmaya çalışıyoruz. 1980’li yıllarda evladı şehit olmuş annenin yürek acısı ve gözlerinde ki yaş ile 2016 yılında şehadet sonrası şehit annesinin gözündeki yaş hep aynı. Onlar hep şunu söylüyor; ‘Evladım bu acı bizi götürür.’ Bizler hep onları anlamaya çalışıyor, anne ve babalarımızın hasbel kader dertlerine ortak olmaya gayret ediyoruz. Sizleri anlıyoruz desek de biz sizleri anlayamıyoruz. Çünkü hep söylüyorum, doğuştan görmeyen bir insana yeşili anlatabilir misiniz? Anlatamazsınız, işte bu duyguyu anlayabilecek olan kişinin ancak evlat acısı çekmesi lazım. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın” diye konuştu.

“GİDEMEDİĞİMİZ YER BİZİM DEĞİLDİ”

İsmail Kumartaşlı, Afyonkarahisar eski Milletvekili Alternatif Politikalar Merkezi Başkanı Dr. Mahmut Koçak’ın kendilerine Ankara’da açılan bir kapı olduğunu söyledi. Kumartaşlı; “Sayın Milletvekilimizle birçok projeler yaptık. ‘Gidemediğimiz, giremediğiniz yer bizim değildir’ dedik. Şırnak’a, Van’a, Hakkâri’ye, Diyarbakır’a beş kez gittik. Birçok kez toplantılarda beraber bulunduk. Orada şehit ailelerimize beraber gittik. Bayrağımızı, Afyonumuzun lokumunu götürdük. Bu vatan doğusu ile batısı ile tektir. Bu bayrağın altında birlikte yaşıyoruz. Sizin Şırnak’ta canınız yandığında biz Afyonkarahisar’da bu acıyı hissediyoruz. Birçok ziyaretlerde bulunduk. Öbür taraftan Sayın Milletvekilimiz ne zaman bir şeye ihtiyacımız olsa kendi deyişiyle durumu, olayı, konuyu görev edinmektedir. Bu aralar kendisini yurt ve sağlık problemlerinin çözümü için rahatsız ediyoruz. Atama, tayin, ve yer değiştirme gibi konular içinde başvuruyoruz. İşimizin halli noktasında her zaman gereken yapılıyor. Yanlış anlaşılmasın ama diğer milletvekillerimizden daha aktif bir memleket evladı ile karşı karşıyayız. Biz bir araya toplayıp, şehitlerimizi dualarla anmamızı sağladığı için tüm şehit aileleri ve gazilerimiz adına kendisine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AMAÇ RUHLARI CİLALAMAK

Alternatif Politikalar Merkezi Başkanı Dr. Mahmut Koçak, çekirdek aile olarak, protokolsüz, resmiyetten uzak bir yemekte buluşarak şehitlerimizi şükran ve minnetle yâd etmek istediğini kaydetti. Güzel bir Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulunulmasını da program kapsamında arzu ettiğini belirten Koçak; “Ruhumuzu cilalayalım düşüncesiyle bugünü planladık. Bu ortamda Allah ömrünü uzun etsin babamın da olmasını arzu ediyordum. Son zamanlarda bir hayli rahatsızlandı yaşı 88. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizle bir arada olmaktan kalkabilecek olsa belki bugün en mutlu günlerinden biri olurdu” ifadelerini kullandı.

KOÇAK DERNEĞİN FAHRİ ÜYESİ

“Sattı müdafaa yoktur hattı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır” sözüne vurgu yapan Koçak; “Biz Afyonkarahisar’da Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurulduğu toprakların çocukları olarak bu sözün tam da göbeğinde olarak adeta tam da bir diplomaside Afyonkarahisar modelini beraberce inşa ettik. Beş yıl öncesine baktığımda Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı’nın da dediği üzere Van-Tatvan-Bitlis, Elazığ’dan Şırnak’a kadar, Diyarbakır’dan Şanlıurfası’na kadar güneydoğu da ki 22 vilayette benimle beraber Afyonkarahisar şehit aileleri ve gazilerimizin ayak izleri var. Bu 22 ilde onların kardeşliği, birliği için duaları var. Afyonkarahisar’ın, Sultan Divani’nin mesajlarını orada gönül törpüsü olarak götürmek vardı”. Burcu Aydın’ın haberi. 

Whatsapp'ta Paylaş