DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF.DR. ALİ ERBAŞ DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ.

Admin 14 Mart 2022 Dernek Haber 1223 -A+
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

‘Şehitlik ve Gazilik övülmüş bir mertebedir’
Bir dizi ziyaret, açılış ve incelemelerde bulunmak üzere İlimize gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesini ziyaret etti.
Beraberinde AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, Belediye Başkanı Mehmet zeybek ve İl müftüsü Sinan Kazancı ile birlikte Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesini ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, dernek başkanı Gazi İsmail Kumartaşlı ve yönetimi tarafından karşılandı.
Dernekte hazır bulunan Şehit Aileleri ve Gazilerle sohbet eden Erbaş, Şube Başkanı Kumartaşlı’dan şube hakkında bilgiler aldı. İlimizdeki Şehit aileleri ve Gaziler için yapılan çalışmalarında değerlendirildiği ziyarette Dernek binasını gezen Erbaş, mekana hayran kaldığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’nın teşekkür plaketi ve dernek madalyasını takdim ettiği Prof.Dr. Ali Erbaş, ziyaretçi defterine duygularını yazdı.
Erbaş;  “Şehitlik ve Gazilik Kuran-ı Kerim ve Peygamber efendimiz tarafından övülmüştür. Aynı zamanda milletimizin her bir ferdinin gözünü kırpmadan vatan, millet, ezan, bayrak için şehit ve gazi olmak adına koşacağı bir ruhtur.
İşte buradaki tüm şehit ve gazilerimiz bu ruh ile bu büyük mertebeye ulaşmışlardır. Rabbim tüm şehitlerimize rahmet gazilerimize sağlıklı ömürler nasip eylesin. Bu değerli mekanın kurulmasında emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.
Ziyaret birlikte çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Whatsapp'ta Paylaş