KORONAVİRİÜS DOLAYISI İLE ERTELENEN TOKİ TAKSİTLERİ TEMMUZ AYINDAN İTİBAREN ÖDENMEYE BAŞLAYACAK

Admin 26 Haziran 2020 Dernek Haber 474 -A+
ERTELENEN TOKİ TAKSİTLERİ TEMMUZ AYINDA ÖDENMEYE BAŞLAYACAK
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

KORONAVİRİÜS DOLAYISI İLE ERTELENEN TOKİ TAKSİTLERİ TEMMUZ AYINDAN İTİBAREN ÖDENMEYE BAŞLAYACAK

ERTELENEN TOKİ TAKSİTLERİ TEMMUZ AYINDA ÖDENMEYE BAŞLAYACAK

Dernek Başkanımız İsmail Kumartaşlı konu ile ilgli bir açıklama yaptı.Kumartaşlı Açıklmasında;

Bilindiği üzere Koronavirüs  (Kovid-19) salgını nedeni ile Nisan ve Mayıs ayı TOKİ taksitleri 2 ay alınmamıştı. Yetkililerden edindiğimiz izlenim ile ertelenen taksitlerin vade sonuna ekleneceği gibi bir durum ortaya çıkmıştı. Yani Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz 240 ay vade ile aldıkları TOKİ konutlarının ertelenen taksitlerini 240ncı ayın sonuna eklenerek tahsil edileceği izlenimi camiamızda ve bizlerde oluşmuştu.

Bu hafta TOKİ ile yaptığımız görüşmede ödemelerin bizlerin düşündüğü şekilde olmadığını öğrendik. Tarafımıza yapılan açıklamada 2 ay ödenmeyen taksit tutarı 6 eşit taksite bölünecek ve mevcut taksit tutarına eklenecek bu şekilde 6 ayda ödenerek tahsil edileceği bildirildi. Haziran 2020 taksiti normal şekilde tahsil edilecek. Temmuz ayından itibaren normal taksit üzerine ertelenen tutarın 6 ya bölünmüş tutarı da eklenerek ödenecek.

Örnek:

900,00 TL olan bir TOKİ taksiti

900,00 x 2=1800,00 TL Ertelenen Tutar

1800/6 =300 TL

900,00 TL Asıl Taksit + 300,00 TL Erteleme Tutarı =1200,00 TL 6 Ay Ödenecek..

 

 

26 Mart 2020 TARİHLİ TOKİ KAMUOYU AÇIKLAMASI

KAMUOYU AÇIKLAMASI

26 Mart 2020

Küresel çapta yaşanan ve ülkemizi de etkileyen yeni tip koronavirüs  (Kovid-19) salgınına karşı ülkemizin tüm kurumları etkin ve koruyucu önlemler almaktadır.

Koronavirüse karşı devletimizce bugüne dek alınan ve alınacak tedbirlere ilave olarak, vatandaşlarımızın banka şubelerinde oluşabilecek sağlık risklerinin önüne geçilebilmesi,  ayrıca ekonomik yaşama ilişkin olası hasarları en aza indirebilmek için nakit akışı bozulup ödeme sorunu yaşayabilecek olan arsa, konut ve iş yeri alıcılarımızın taksit ödemeleri iki ay ertelenmiştir.

Bu kapsamda; 2020 yılı Nisan ve Mayıs aylarına ait taksit geri ödemeleri faizsiz olarak ertelenmiştir.  Taksit ödemeleri 2020 Haziran ayından itibaren başlayacaktır.

Bu vesileyle takdire şayan bir fedakârlık ve sabırla görev yapan tüm sağlık personellerimize şükranlarımızı sunar, salgında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tedavi altındaki vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz.

Kamuoyunun bilgisine önemle sunulur.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar