20 TEMMUZ DAN BU GÜNE ÜLKEMİZDE ÇOK ÖNEMLİ OLAYLAR OLDU.

İsmail Kumartaşlı 08 Ağustos 2017 Diğer Yazıları 2924 -A+

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı dün öğleden sonra dernekte basın toplantısı düzenledi.

“TEPKİMİZİ DİLE GETİRDİK”

Dernek Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, 2012 yılında başlatıldığını belirttiği Çözüm Süreci sonucu gelinen noktanın ortada olduğunu söyledi. Kumartaşlı, “Sözde barış, çözüm, kardeşlik adı altında, adının tam olarak ne olduğunu bilemediğimiz bir süreç vardı. Bu süreç 2012 yılından 20 Temmuz 2015 tarihine kadar ki üç yıllık sürede devam etti. Biz şehit aileleri ve gaziler olarak bu durumu yer yer basın açıklamalarımızla tepki gösterdik. Koskocaman Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin teröristlerle görüşemeyeceğini, görüşmemesi gerektiğini dile getirdik” dedi.

20 TEMMUZ 2015 BAŞLANGIÇ TARİHİ

Çözüm süreci olarak adlandırılan üç yıllık dönemde memleket genelinde herhangi bir terör olayı olmadığını belirten Kumartaşlı, “Bu zaman diliminde şehit ve gazi gelmedi. Ta ki 20 Temmuz 2015 tarihinde Şanlıurfa Suruç’ta ki patlama sonucu 33 vatandaşımız hayatını kaybedinceye kadar. Yine aynı gün Adıyaman’da bir erimiz teröristlerce saldırıya uğrayarak şehit edildi. Ertesi gün iki tane polisimiz evinde uyurken PKK’lı teröristler tarafından şehit edilmesinden sonra başlayan olaylar zinciri devam etti” diye konuştu.

TÜRKİYE’DE BİN 500 ÜZERİ AFYON’DA 25 ŞEHİT

20 Temmuz 2015 tarihinden sonra iki yılda Türkiye genelinde bin 500’ün üzerinde şehit verildiğinin altını çizen Kumartaşlı, “İki yılda verilen bin 500 şehit çok ciddi bir rakamdır. Biz bunun üzerine Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde de 25 tane şehit verdik. Çok canımız yandı. Bu olaylardan özellikle hendek, Diyarbakır-Sur, Mardin-Nusaybin ve Cizre’de çok canımız yandı. Afyonkarahisarımızın merkez ve ilçelerinde 60’a yakın asker ve polis yaralımız var. Bunların 15 tanesi gazi oldu. Kalanları da tedavilerinin bitmesine müteakip görevlerine birliklerine geri döndü” şeklinde konuştu.

FETÖ VE PKK’NIN ZARARI AYNI

Bu süreçte 15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişimi yaşandığını kaydeden İsmail Kumartaşlı, 15 Temmuz’u unutmayıp, unutturmayacaklarını vurguladı. Kumartaşlı şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu hainlik daha önce tarihimizde hiç görülmemiş bir hainliktir. Yalnız 15 Temmuz’un FETÖ’nün bu ülkeye verdiği zarar kadar, 40 yıldır da PKK terör örgütü bu ülkeye zarar veriyor. Bunların da göz önünde bulundurulmasını istiyoruz. PKK terör örgütü ile mücadele de iki yılda bin 500’ün üzerinde şehit vermişsek bunların hesabının PKK’lı teröristlerden sorulmasını istiyoruz”

PKK SEMPATİZANLARINA DİKKAT!

FETÖ yargılamalarında ki anlayışla terör örgütü mensuplarına verilen cezaların ve yargılamanın aynı biçimde PKK’lı teröristlere de uygulanması beklentisini dile getiren Kumartaşlı, “Bugün bir PKK’lı terörist sosyal medya hesabından hastane de çektiği resmi altına ‘Bir TC askerini de öbür tarafa gönderdik’ diye yazabilmektedir. Ben bunu dillendirmeye dahi korkuyorum. Güneydoğu da örgüt sempatizanı öğretmenler PKK’lı öğrenci yetiştiriyor. Bizim devletimiz de maalesef o öğretmenleri maalesef görevden almıyor. Biz bunu şehit aileleri, gaziler ve halk olarak sorguluyoruz. FETÖ mensuplarına uygulanan muamelenin aynısını PKK’lı teröristlere, yandaşlarına, sempatizanlarına da yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

DÜŞMAN ÜLKELER HEP AYNI

20 Temmuz 1974 tarihinde yapılan ve dün 43’ncü yıldönümü idrak edilen Kıbrıs Barış Harekâtının önemine değinen Kumartaşlı, “Bundan 43 yıl önce yine Türkiye’ye saldırılmıştı. O dönem iki şekilde bir çıkartma yapıldı. Yavru vatan olarak Kıbrıs ülkemiz topraklarına katıldı. Her söylemimiz de şunu belirtiyoruz; Kıbrıs’ta ki düşmana bakıyoruz. Bugün PKK düşmanına da bakıyoruz. FETÖ’de dâhil tüm terör örgütlerine baktığımızda arkasında ki destekçilerinin hep aynı ülkeler olduğunu görüyoruz. Tarihsel süreçte bu dünya devletleri hep bize düşman olmuşlar. Özellikle Avrupa ve ABD’dir. Kıbrıs adı altında saldırdılar. PKK terör örgütü adı altında saldırdılar. Sağ-sol olaylarını kışkırtmaya çalıştılar. En sonunda 15 Temmuz hain darbe girişimi ile içimizden bizi FETÖ ile yıkmaya çalıştılar. Ama biz dikiz, yıkılmadık, yıkılmayacağız. Bu ülkelere de bir tek çakıl taşı vermeyeceğiz. Devletimiz bize görev verirse biz sonuna kadar şehit olmaya hazırız” dedi.