ŞEHİT GAZİ KELİMELERİNİ KULLANARAK DERNEK KURULAMAYACAK.

Admin 27 Kasım 2019 Dernek Haber 699 -A+
ŞEHİT VE GAZİLİK ARTIK İSTİSMAR EDİLEMEYECEK Başkan Kumartaşlı; 'Kapı kapı gezen hiçbir STK muteber değildir' Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, bundan sonra her önüne gelenin Şehit ve Gazi isimlerini kullanarak dernek ve vakıf kuramayacağını ifade etti.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

ŞEHİT GAZİ KELİMELERİNİ KULLANARAK DERNEK KURULAMAYACAK.

ŞEHİT VE GAZİLİK ARTIK İSTİSMAR EDİLEMEYECEK

Başkan Kumartaşlı; 'Kapı kapı gezen hiçbir STK muteber değildir'

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı,  bundan sonra her önüne gelenin Şehit ve Gazi isimlerini kullanarak dernek ve vakıf kuramayacağını ifade etti.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Şube Başkanı Kumartaşlı, Derneğin Genel Merkezi ve Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş’un imzası ile TBMM’ye verilen önergede  “İçişleri Bakanlığına ‘şehit’ ve ‘gazi’ isimlerinin derneklerde kullanılmasıyla ilgili yetki veriyoruz. Herhangi bir dernek bundan sonra ‘gazi’ ve ‘şehit’ kelimelerini kullanacaksa İçişleri Bakanlığından izin almak zorunda kalacak.” ifadelerinin kullanıldığını söyledi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezi olarak yaptıkları çalışmaların nihayetinde başarıya ulaştığını söyleyen Kumartaşlı; "  Şehit aileleri ve Gazilerin haklarını korumak adına dernek olarak yoğun bir çaba harcadık ve nihayetinde uğraşlarımız netice verdi. Bundan sonra Şehit ve Gazi ismini kullanarak hiç kimse bizlerin üzerinden istismar yapamayacak, bu isim adı altında rant sağlayamayacak" dedi.

Son zamanlarda plaket, dergi, gazete vb. materyaller ile evlere, işyerlerine, resmi kurum ve kuruluşlara giderek Şehit aileleri ve Gaziler adına yardım topladıklarını söyleyen istismarcı kişi ve kuruluşların çoğaldığını ve yapılan bu istismarın vatan ve millet için can vermiş kan vermiş şehit ailelerini ve Gazileri derinden yaraladığını, vatandaşlarımızın bu tip kişi ve kurumlara itibar etmemesini isteyen İsmail Kumartaşlı; 'Kapı kapı gezen hiçbir STK muteber değildir"  dedi.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar