ŞEHİT BABAMIZ ALİ ÖZTÜRK VEFAT ETTİ.

21-12-1998 tarihinde Kuzey Irak’ta BTÖ mensubu teröristler ile girdiği silahlı çatışmada şehit olan Şehit İs.Kd.Çvş.Mehmet ÖZTÜRK’ün Babası Şehit Babamız Ali ÖZTÜRK tedavi gördüğü Denizli Özel Cerrahi Hastanesinde vefat etti.

Devamı » 20 Haziran 2018

SANDIKLI TEMSİLCİLİĞİMİZDEN SANDIKLI DEVLET HASTANESİNE ZİYARET

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Sandıklı Temsilcisi Yusuf Akin ve Beraberindeki Gaziler Sandıklı İlçe Devlet Hastanesi Başhekim yardımcısı Dr.Mahmut AYKIN’ı ziyaret etti.

Devamı » 20 Haziran 2018

TARLACI’ DAN DİNAR DERNEK TEMSİLCİLERİMİZE ZİYARET

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarlacı Türkiye Muharip Gaziler Dernek Temsilciliği ve Şehit Aileleri Dernek Temsilciliğini ziyaret etti.

Devamı » 19 Haziran 2018

BAKAN EROĞLU VE VALİ TUTULMAZ PROTOKOL VE VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen bayramlaşma programı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla Taş Medrese’de yapıldı. Ramazan Bayramı’nın ikinci günü Taş Medrese’de yapılan bayramlaşma programına Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Özkal, Burcu Köksal, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğ. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Vali Yardımcısı Erhan Günay, İl Jandarma Komutanı Orhan Sırma, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı üst düzey yöneticileri, İl Müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi partilerin il başkanları ve temsilcileri katıldı.

Devamı » 20 Haziran 2018

BAŞKAN KUMARTAŞLIDAN DİNAR TEMSİLCİLİĞİNE DESTEK

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı derneğimiz Dinar Temsilcisi Hasan Ceylan’ı ziyaret etti.

Devamı » 19 Haziran 2018

“ŞEHİT YAKINLARIMIZ VE GAZİLERİMİZ OTURMADAN, OTURMAM”

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Prof. Dr. Turan Civelek, şehitler derneği ziyareti sırasında şehit yakınları ve gazilere gösterdiği hürmet ve saygıdan dolayı herkesin takdirini kazandı. Başkan İsmail Kumartaş’lı tarafından kendisine buyur edilen koltuğa oturmayan Milletvekili Adayı Civelek; ‘Gazilerimiz oturmadan ben oturmam’ sözleri ile gönülleri fethetti.

Devamı » 19 Haziran 2018

GENEL BAŞKAN IŞIK’TAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Malül Gazi Mustafa IŞIK, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bayramların, insanları birbirine yakınlaştıran, kucaklaştıran ve toplumsal barışı pekiştiren çok anlamlı günler olduğunu belirten Başkan IŞIK, mesajında birlik ve beraberliklerin pekiştiği bayram günlerinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan IŞIK, Ramazan Bayramı’nın hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerden olduğunu bildirdi.

Devamı » 15 Haziran 2018

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA IŞIK’A BAKAN KAYA YENİ KİMLİK KARTINI TESLİM ETTİ

Genel başkanımız Mustafa Işık’a bakan Sayan Kaya yeni kimlik kartını takdim etti.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Şehit Aileleri ve Gazi kartları arasında 15 Temmuz sonrası oluşan farklılıkların kaldırılarak tek tip kart oluşturduklarını daha önceki bir iftar programında açıklamıştı.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 15 Temmuz sonrası gazi tanıtım kartlarında bir farklılık oluştuğunu belirterek,

Devamı » 15 Haziran 2018

349 ŞEHİT YAKINI, GAZİ, VE GAZİ YAKINIMIZIN ATAMA KURASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

3713 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesine göre Bakanlığımızca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen (349) şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın atama kurası, Devlet Personel Başkanlığı’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

Devamı » 15 Haziran 2018

BAŞKAN KUMARTAŞLI’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail KUMARTAŞLI, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bayramların, insanları birbirine yakınlaştıran, kucaklaştıran ve toplumsal barışı pekiştiren çok anlamlı günler olduğunu belirten Başkan Kumartaşlı, mesajında birlik ve beraberliklerin pekiştiği bayram günlerinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Kumartaşlı, Ramazan Bayramı’nın hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerden olduğunu bildirdi.

Devamı » 15 Haziran 2018

İL JANDARMA KOMUTANIĞI KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Vali Mustafa Tutulmaz eşi Fatma Tutulmaz ile birlikte Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 179. Yıldönümü nedeniyle verilen iftarda şehit ve gazi yakınları bir araya geldi.

Devamı » 13 Haziran 2018

A HABER SAHUR PROGRAMINDA ŞEHİT P.UZM.ÇVŞ.KERİM ÜYENİN EVİNDE MİSAFİR OLDU

OĞLUMU EN SON MAVİLER İÇİNDE GÖRDÜM Şehit annesi Fatma Üye: 24 Ağustos 2016 yılında Bingöl’de şahadet şerbeti içen Piyade Uzman Çavuş Kerim Üye’nin annesi Fatma Üye, oğlunu en son nasıl gördüğünü şu sözlerle anlattı: “Oğlum Antalya’da beni denize götürmüştü. Deniz o kadar güzeldi ki yerle gök masmaviydi. Ben diyorum ki o denizin güzelliği oğlumun güzelliğindenmiş.”

Devamı » 12 Haziran 2018