Kumartaşlı; Hukuk mücadelesiyle 3 yıl sonra şehit sayıldı

KKTC'de 2016 yılında vatani görevini yaparken rahatsızlanıp hayatını kaybeden İsa Aydoğan'ın Afyonkarahisar'da yaşayan ailesi, verdikleri hukuk mücadelesi sonucunda çocuklarının şehit sayılmasının gururunu yaşıyor.

Devamı » 23 Ocak 2020

ÜYELERİMİZİN İSMİNE ÖZEL MASA TAKVİMLERİ HAZIR

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından dizayn edilen ve İl Özel idaresi tarafından bastımı yaptırılan her şehit ve gazi için hazırlanan özel takvimin dağıtımı sürüyor.

Devamı » 17 Ocak 2020

2020 YILI TÜTÜN İKRAMİYELERİ 23 OCAK 2020 TARİHİNDE SGK TARAFINDAN ÖDENECEK

Ek ödemelerin hak sahiplerine aylık almakta oldukları Banka ve PTT Şubelerince 23 OCAK 2020 tarihinde ödeneceğini belirten Başkan Kumartaşlı, “Vatanımızın bekası, ülkemizin huzur ve güvenliği uğruna şehadete yürüyen kahramanlarımızın geride bıraktıkları yakınları ile bu uğurda vazife malulü/harp malulü ve gazi olan vatan evlatlarına sahip çıkmak Dernek olarak temel görevlerimizden.Bizler daima birbirimize emanetiz.Yapılacak ek ödemelerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Devamı » 16 Ocak 2020

2020 YILI TÜTÜN İKRAMİYESİ MİKTARLARI AŞAĞIDAKİ TUTARLARDA BELİRLENMİŞİTİR.

2020 yılında Şehit Aileleri, Harp, Vazife ve Malul Gazilere ödenecek tütün ikramiye tutarları aşağıya çıkarılmıştır.

Devamı » 16 Ocak 2020

2020 FAİZSİZ KONUT KREDİSİ 154.000 TL OLARAK AÇIKLANDI

Toplu Konut İdaresi Tarafından Şehit Ailelerine, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisi Hakkında Yönetmelik’ te yer alan Kredinin Tutarı başlıklı 6. Maddesi gereği. Faizsiz Konut Kredisi miktarı 2020 yılı için 154.000 TL ( Yüzellidörtbin Türk Lirası) olarak belirlenmiştir.

Devamı » 07 Ocak 2020

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERDEN POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ KUNT’A 'HOŞGELDİN' ZİYARETİ

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERDEN POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ KUNT’A 'HOŞGELDİN' ZİYARETİ Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı öncülüğünde Şehit Aileleri ve Gazilerden bir dizi hoş geldin ziyareti gerçekleştirildi.

Devamı » 27 Kasım 2019

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERDEN POLİS MORAL EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ AKÇAY’A 'HOŞGELDİN' ZİYARETİ

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı öncülüğünde Şehit Aileleri ve Gazilerden bir dizi 'hoş geldin ziyareti gerçekleştirildi.

Devamı » 27 Kasım 2019

ŞEHİT GAZİ KELİMELERİNİ KULLANARAK DERNEK KURULAMAYACAK.

ŞEHİT VE GAZİLİK ARTIK İSTİSMAR EDİLEMEYECEK Başkan Kumartaşlı; 'Kapı kapı gezen hiçbir STK muteber değildir' Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, bundan sonra her önüne gelenin Şehit ve Gazi isimlerini kullanarak dernek ve vakıf kuramayacağını ifade etti.

Devamı » 27 Kasım 2019

BAŞIMIZ SAĞ OLSUN ŞEHIDIMIZ VAR İSCEHİSAR..

İscehisar Karaağac Köyü Nüfusuna Kayıtlı Şanlıurfa'da Görevli P.Uzm.Onb. Mustafa AKKAYA Bugün Görev Yaptığı Birliği'nde Askeri Kirpi Aracının Kaza Yapması Sonucu Şehit Olmuştur. Şehidimize Allah'tan Rahmet Kederli Ailesine,İlimize ve Ülkemize Başsağlığı Dileriz.

Devamı » 23 Kasım 2019

24 KASIMDA ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZİ DUA İLE ANIYORUM

Yaklaşan Öğretmenler günü münasebetiyle Başkan Kumartaşlı bir açıklama yaptı.Başkan Kumartaşlı yaptığı açıklamada; Şehit Öğretmenlerimize Allahtan rahmet ailelerine sabır diledi. 24 Kasım münasebetiyle Şehit Öğretmenlerimizi Dua İle anıyoruz dedi.

Devamı » 22 Kasım 2019

BAŞKAN KUMARTAŞLI;”ÖĞRETMELERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Devamı » 22 Kasım 2019

ASKER ALMA BÖLGE BAŞKANI PER.KD.ALB. AHMET KARADAYI VE ŞUBE BAŞKANI PER.ALB.AYŞE ERDEM’DEN DERNEĞİMİZE ZİYARET

Afyonkarahisar Asker Alma Bölge Başkanı Per.Kd.Alb. Ahmet Karadayı ve Afyonkarahisar Asker Alma Şube Başkanı Per.Alb.Ayşe Erdem Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’yı dernek binasında ziyaret etti.

Devamı » 17 Kasım 2019