VALİ MUSTAFA TUTULMAZ ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZ İLE BİRARAYA GELDİ.

Admin 16 Temmuz 2017 Dernek Haber 332 -A+
Vali Mustafa Tutulmaz 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında Valiliğimizce Düzenlenen Yemekte Şehit ve Gazi Yakınları Bir Araya Geldi.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

VALİ MUSTAFA TUTULMAZ ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZ İLE BİRARAYA GELDİ.

Vali Mustafa Tutulmaz 15 Temmuz Şehitleri Anma,  Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında Valiliğimizce Düzenlenen Yemekte Şehit ve Gazi Yakınları Bir Araya Geldi. 

Milletvekilleri Yasin Aktay, Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Kılıçaslan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail Kumartaşlı, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, askeri erkan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Program öncesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca gönderilen 15 Temmuz temalı fotoğraf sergisi Vali Tutulmaz ve diğer protokol üyelerince ilgiyle takip edildi. Vali Mustafa Tutulmaz program öncesinde şehit yakınları ve gazilerimiz ile yakından ilgilenirken, her türlü ihtiyaç ve taleplerinde kendilerine Valilik kapılarının açık olduğunu ifade etti.

Kuranı Kerim tilavetinin ardından başlayan programda 15 Temmuz gazisi Hüseyin Öztürk tarafından okunan şiir programa katılanlar tarafından bolca alkış aldı. 

Daha sonra kürsüye gelen Vali Mustafa Tutulmaz;“15 Temmuz’un bir etkinliği olarak bugün bir aradayız. 15 Temmuz’u unutmamak adına, unutturmamak adına bu hafta değişik etkinlikler içerisinde bulunduk ve bunun bir sonucu olarak ta bugün burada bir araya geldik.  Biraz sonrada Üniversitemizde 15 Temmuz ile ilgili bir panelde birlikte olacağız. Değerli misafirler 15 Temmuz bir darbe girişimidir. Ancak sonuçları itibariyle bakıldığında darbe girişiminden daha öte ülkemizin bölünmesi, parçalanması, iç savaşa sürüklenmesinin bir provasıdır. Türkiye bulunduğu coğrafyada her zaman ön planda olmuş, gerek insanlığa, gerek İslamiyet’e önemli hizmetleri bulunmuş bir ülkedir. Lider bir ülkedir ve bunun liderliğini daha fazla hazmedemeyen batılı ülkeler ve onların içimizdeki maşaları ile 15 Temmuz darbe girişimi teşebbüsü olmuştur. Ancak o gün karanlıkta başlayan bir akşam sabaha çok güzel bir aydınlıkta ulaşmıştır. Çünkü artık bu millet Malazgirt’te bu toprakları vatan yapan Malazgirt’in benzerini yaşamıştır. Yine bu içinde bulunduğumuz toprakların Zaferin temeli olmasının başlangıcındakine benzer şekilde o gün yaşamışız.

 

Kurtuluşumuzun ve kendi özgürlüğümüzün temeli olmuştur. Bunu hep beraber yaşadık, burada bulunan herkes buna şahitlik yaptı ve hatta bir kısmımız bunu bizzat yaşadı. Artık bu millet kendine pranga vurulamayacağını, kendileri tarafından zarar verilemeyeceğini o gün çok büyük bir gayret, fedakârlıkla ve canı pahasına göstermiştir. İçinde bulunduğumuz topraklar tarih boyunca bu vatanı vatan yapan en önemli özelliğini taşıma ve şehitlik mertebesine en fazla şehit veren illerden birisidir. Şu anda beraber olduğumuz değerli şehit yakınlarımız en büyük fedakârlığı göstermişlerdir. Bu fedakarlığın karşılığını da bu 80 milyon milletimiz görmektedir, takdir etmektedir ve değerlendirmektedir. Bunun bu şekilde bilinmesini isterim. Ayrıca devletimiz şehitlerimizin, gazilerimizin yanındadır, her zaman onların dertleri ile dertlenmektedir, onların problemlerini çözmek için her türlü gayreti sonuna kadar göstermektedir. Ben fazla vaktinizi almayacağım. Buradan Üniversitemizde darbe girişiminin değişik yönlerinin anlatılacağı panel katılacağız. Yarın akşamda yine meydanda demokrasi nöbetimizi geçen yıl yaptığımız gibi hep beraber tutacağız. Allah bu millete bir daha bu tür sıkıntıları göstermesin, Allah şehitlerimizin mekanını cennet etsin, yakınlarına sabır versin. Bu duygu ve düşünceler ile hepinize en kalbi duyularımı sunuyorum.” dedi.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar