ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SAYGIYLA ANILDI.

Admin 11 Kasım 2017 Dernek Haber 538 -A+
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79'uncu yıldönümü nedeniyle İlimizde çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SAYGIYLA ANILDI.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79'uncu yıldönümü nedeniyle İlimizde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kocatepe Parkı'nda başlayan anma törenlerinde Atatürk Anıtı'na Valimiz Mustafa Tutulmaz, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban tarafından çelenk sunuldu.

Çelenk sunumunun ardından saat 09.05'te Afyonkarahisar'ın çeşitli yerlerinde Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğü tarafından sirenlerin çalınması ile birlikte iki dakika saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile buradaki tören sona erdi.

Kocatepe Parkı'nda düzenlenen törene, Valimiz Mustafa Tutulmaz ’ın yanı sıra, Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, Vali Yardımcıları, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı,Daire Müdürleri, askeri erkân, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Törende ayrıca Atatürk anıtının önünde meşale yakıldı.

Kocatepe anıtı önünde yapılan çelenk sunma töreninden sonra, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ‘Ulu Önder Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 79. Yıldönümü Anma Programı’ Rehberlik ve Araştırma Merkezinde gerçekleştirildi.

Rehberlik ve Araştırma Merkezinde yapılan program saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Cemal Tola tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yapıldı.

Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Cemal Tola’nın konuşması için tıklayınız.

Daha sonra Öğretmen Üsteğmen Bilal Akın’ın ‘Atatürk’ün Hayatı’ konulu konuşmasının ardından Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlandığı şiir dinletisi ve Atatürk’ten Günümüze Yansıyanlar konulu slayt sunumu yapıldı.

Törenin devamında ise Afyon Kocatepe Üniversitesi Konservatuvar Bölümü öğrencileri tarafından Atatürk’ün sevdiği türküler söylendi.

Programın son bölümünde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren İlkokul, ortaokul, lise ve dengi okul öğrencilerine ödülleri Vali Mustafa Tutulmaz, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban tarafından verilmesi ile burada düzenlenen tören sona erdi.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar