ŞUBE BAŞKANIMIZ İSMAİL KUMARTAŞLI'DAN KIBRIS BARIŞ HAREKATI 45. YILDÖNÜMÜ MESAJI

Admin 20 Temmuz 2019 Dernek Haber 188 -A+
20 Temmuz 1974 de başlayan Kıbrıs Barış Harekâtının 45. Yılını kutluyoruz. Kıbrıs ve Kıbrıs Türkü, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vazgeçilmez milli davalarından biridir.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

ŞUBE BAŞKANIMIZ İSMAİL KUMARTAŞLI'DAN KIBRIS BARIŞ HAREKATI 45. YILDÖNÜMÜ MESAJI

 20 Temmuz 1974 de başlayan Kıbrıs Barış Harekâtının 45. Yılını kutluyoruz.

Kıbrıs ve Kıbrıs Türkü, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vazgeçilmez milli davalarından biridir. 1974 de ada ya barış ve sulh götürmek için Türk askeri tarafından müdahale edilmiştir. Oysaki Kıbrıs ilk fethini Hz. Osman döneminde yaşayan daha sonra muhtelif dönemlerde işgal edilmiş ve 1571 yılında 2. Selim ile 3. fethini Türkiye Cumhuriyeti Devletinin müdahalesiyle bağımsızlığına kavuşmuştur. Türk askeri bugüne kadar girdiği savaşlarda zulüm gören insanların yanında olup onlara nefes olmuştur. Bunun örneğini 1950 – 1953’ler de Kore de 1974 de Kıbrıs da iç güvenlik harekâtında ve son zamanlarda sınır ötesi operasyonlar da görev alarak bunu en iyi şekilde icra etmiştir. Bugün Kıbrıs Türküne nefes almasını sağladığı günün 45. Yılını kutlamaktayız. Kıbrıs üzerinde dış devletler halen oyunlar oynayıp, ada da söz sahibi olmak istemektedirler. Kıbrıs Türkü ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti var olduğu sürece bu emellerine asla ulaşamayacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle Kıbrıs Barış Harekâtında şehit düşen 498 askerimiz ile 70 gönüllü mücahidimize Allahtan rahmet, gazi olan askerlerimize sağlıklı bir yaşam dilerim.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin sonsuza kadar payidar kalmasını ve Kıbrıs Barış Harekâtının 45. Yılını Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail KUMARTAŞLI olarak en içten duygularımla kutlarım.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar