ŞEHİTİMİZ VAR P.SÖZ.ER ABDİL KILINÇ AĞIR YARALI P.SÖZ.ER MURAT ÇETİNKAYA

Admin 22 Mayıs 2018 Şehit Haber 15826 -A+
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında düzenlenen terör saldırısında 4 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı.

Saldırı, Yüksekova'ya bağlı Esendere bölgesinde düzenlendi. PKK'lı teröristler tarafından yola tuzaklanan patlayıcı, askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildi. 

Patlama sonucu 4 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı. Yaralı akerler hastaneye kaldırılırken, saldırıyı düzenleyen teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

BİR ŞEHİT ASKER, BİR AĞIR YARALI   AFYONKARAHİSAR’DAN

   Şehit düşen Jandarma Sözleşmeli Piyade Er Abdil KILINÇ’ın acı haberi  Bolvadin Kaymakamı İbrahim Özen, İkmal ve Garnizon Komutanlığında görevli Albay Fatih Sağdıç, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail Kumartaşlı ve 112 Acil servis görevlileri tarafından verildi. Şehadet haberini alan aile baba Bekir ve anne Adile Kılınç gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Adile Kılınç oğlunun şehadet haberini veren Albay Fatih Sağdıç sarılarak uzun süre gözyaşı döküp, feryat etti.
    Bekar olduğu öğrenilen şehidin Ahmet ve Ali ismin iki erkek kardeşinin olduğu, kardeşlerden Ali Kılınç’ın İstanbul’da vatani görevini yaptığı ve izinli olarak evine geldiği öğrenildi. Şehit Kılınç’ın Rasime Çelik ismindeki kız kardeşinin ise Bursa’da yaşadığı ve kardeşinin şehit haberinin kendisine ulaştırıldığı belirtildi.


İhsaniye İlçemizden Ağır yaralı P.Söz.Er Murat Çetinkaya tedavisi devam etmekte . 

BAŞIMIZ SAĞ OLSUN 

Başkan Kumartaşlı cenaze programı ile ilgili detayları bildirecektir.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar