ŞEHİT AİLELERİNDEN CUMHURBAŞKANINA BAYRAK GÖNDERİLDİ

Admin 15 Temmuz 2017 Dernek Haber 384 -A+
Şehit ailelerinden Cumhurbaşkanına bayrak Dün İmaret Cami önünde şehit aileleri gençlere bayrak teslimi yaptı. Gençler ise bu bayrakları Cumhurbaşkanı’na teslim edecekler.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

ŞEHİT AİLELERİNDEN CUMHURBAŞKANINA BAYRAK GÖNDERİLDİ

Şehit ailelerinden Cumhurbaşkanına bayrak

Dün İmaret Cami önünde şehit aileleri gençlere bayrak teslimi yaptı. Gençler ise bu bayrakları Cumhurbaşkanı’na teslim edecekler.

Tarihi Taş Medrese'deki bayrak teslim törenine, AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Ali Özkaya ve Hatice Dudu Özkal, Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı, İl Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel, 15 Temmuz gazileri ve şehit yakınları katıldı.

AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları tarafından düzenlenen, "Bu bayrak bize emanet" projesi kapsamında, Şehit Altan Çimen’in oğlu Ali Çimen ve şehit Nurullah Oymak’ıun kızı Ayşegül Oymak’tan teslim alınan Türk Bayrağı için uğurlama programı yapıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 81 ilden 250 genç, darbe girişiminde şehit düşen vatandaşımızı temsilen "Bu Bayrak Bize Emanet" projesi kapsamında şehit ailelerinden törenle Türk Bayraklarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teslim etmek amacıyla aldı.

Gaziler ve şehit yakınından bayrağı aldı

Temsilci genç İbrahim Ünlüer, Şehit Altan Çimen’in oğlu Ali Çimen ve şehit Nurullah Oymak’ıun kızı Ayşegül Oymak ve 15 Temmuz Gazileri Mehmet Akbuğa, Seyda Topal, Nazım Okyay’dan aldığı bayrağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edecek.

Vatanımızı parça parça böleceklerdi

İl Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel törenin ardından bir konuşma yaptı. Çengel konuşmasında, “15 Temmuz'da milletimize silah doğrultanlarla, Çanakkale'de silah doğrultanların hedefi aynıydı. Yüz yıl önce de 15 Temmuz'da da tek amaçları vardı o da; şanlı bayrağımızın dalgalandığı vatanımızı parça parça bölmek... Ecdadımız Çanakkale'de yedi düvele karşı nasıl mücadele verdiyse, aynı amaçla milletin iradesini etmek için 15 Temmuz gecesi ihaneti kurgulayanlara karşı mücadele ettik” dedi.

“Bayraklar Cumhurbaşkanımıza takdim edilecektir”

“Tarihimizin en uzun gecesi olan 15 Temmuz gecesi, uçaklara, tanklara ve silahlara karşı göğüs gerdik” diyen Çengel, “Asla pes etmedik. İhanet ne denli büyük olursa olsun, ne kadar kanlı olursa olsun yılmadık ve yıkılmadık. Milletin adamı üzerinden millete yapılan suikasta müsaade etmedik. Başkomutanın emriyle meydanlarda ihanete sel olduk. Hainleri planlarıyla birlikte yerle bir ettik. O gece cephedeki evladına dua eder gibi dua etti anneler... O gece vatan parçalanmasın diye 250 kahraman şehit oldu. 2000'den fazla kahraman gazi... O gece evlatlar Ulubatlı Hasan, Seyit Onbaşı eşler, Kadınlar nene hatun oldu; geçit vermedi ihanete, düşürmedi sancağı yere. AK Parti Gençlik Kollan olarak düzenlediğimiz bu programda, 15 Temmuz Gecesi, Çanakkale ruhuyla verilen mücadelenin şehitleri anısına 81 ilden belirlenen 250 gence, şehit aileleri tarafından, altında yaşamak için ölmeye yemin ettiğimiz bayrağımız emanet edilecektir. 15 Temmuz gecesi düzenlenecek olan TBMM Öze! Programında 81 ilden gençlerin getirdiği bayraklar Cumhurbaşkanımıza takdim edilecektir” şeklinde konuştu.

Çengel, “Bizlerde bugün bu emanetleri teslim alan kardeşlerimizi uğurlamak İçin bir araya geldik. Burada yaptığımız dualarla şehitlerimizi yad ettik, bir kez daha şükranla ve minnetle andık. Rabbîm bu millete bir daha asla ihaneti yaşatmasın” diyerek sözlerini noktaladı.

“Allah yar ve yardımcımız olsun”

Çengel’in ardından AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal bir konuşma yaptı. Özkal, Kurtuluş Savaşından sonraki en önemli bağımsızlık mücadelesinin 15 Temmuz gecesi yaşandığını belirterek, “Yarın Cumhurbaşkanımızla beraber olacağız. Bugünde bayrak tesliminde gençlerimizle birlikte olmak istedik. Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

“Hiç kimseye ameliyat yaptırmayız”

“Allah bir daha böyle kötü bir olayı aziz milletimize yaşatmasın” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Buy millet tarihi boyunca istikbaline, istiklaline, vatanına kast eden herkese karşı mücadele verir, yeniden marşlarını yazar, yeniden derslerini verir. Allah’ın izniyle bu millete karşı yapılan saldırıların hepsini püskürtme hepimizin boynunun borcudur. Bundan önce nasıl yapmışsak bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Hiçbir kimsenin bu millette ve vatanda en ufak bir gözü olmasın, Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman söylüyor: ‘ 780 bin kilometrekare üzerinde hiç kimseye ameliyat yapma, girişimini ve düşüncesini vermeyiz.’ Bütün millet olarak vatanımıza her zaman sahip çıkarız” ifadelerini kullandı.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar