ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER BAŞKAN ÇOBAN'A MÜTEŞEKKİR

Admin 09 Kasım 2017 Dernek Haber 812 -A+
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

 

 

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER BAŞKAN ÇOBAN'A MÜTEŞEKKİR

"BİZİM EN BÜYÜK BAŞKANIMIZ SİZSİNİZ"

Şehit aileleri ve gaziler, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Başkan Çoban'a karşı sevgisini içtenlikle dile getiren Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç, "Bizlere ve tüm Afyon halkına çok yardımlarınız oldu. Bizim en büyük Başkanımız sizsiniz" dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı başkanlığında gerçekleşen ziyarette, şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilenen Başkan Burhanettin Çoban, bu ziyaretin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek teşekkür etti.

"SİZLERİN ZİYARETİ BİZİM İÇİN ÇOK ANLAMLI"

Göreve geldiği günden bu yana Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile çok güzel işbirlikleri yaptıklarını belirten Başkan Çoban, "Şehit aileleri ve gaziler derneğimiz, Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı'nın da zaman zaman söylediği gibi üye sayısının artmasını istemediğimiz tek dernek. Ama içinde bulunduğumuz şartlar ve coğrafyamız, maalesef üyelerimizin artmasını zorunlu kılıyor. Allah hem şehit ailelerimize hem de vatanımız için olağanüstü gayret gösteren gazilerimize ve yakınlarına sağlık afiyet versin. Allah şehitlerimiz ve gazilerimizden razı olsun; ailelerine Afyon halkı adına şükranlarını sunuyorum. Bu nedenle sizlerin ziyareti çok anlamlı, bizi çok mutlu ettiniz" dedi.

"BAŞKANIMIZDAN SON DERECE MEMNUNUZ"

Başkan Çoban'ın, her zaman şehit aileleri ve gazilere büyük yakınlık gösterdiğini kaydeden Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, "Bugüne kadar istekte bulunduğumuz herhangi bir konuda, 'bir hafta sonra olsun ya da bir ay sonra olsun' şeklinde bir cevap dahi almadık. Biz bir istedik, Başkanımız bize iki verdi. Her şehit cenazemizde ailesiyle birlikte şehit ailelerinin yanında oldu. Adeta ailemizin içinden bir fert gibi oldu. Şehitlerimizin haftası ve kırkında mevlid-i şeriflerini okuttu. Parklara şehitlerimizin ismini verdi. Ayrıca derneğimizin giderlerinin ve tefrişatının karışlanması noktasında bizlere çok büyük destek verdi. Bu desteklerinden dolayı biz kendisinden son derece memnun ve müteşekkiriz. Her zaman yanındayız ve yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Ziyarette, Başkan Çoban'a karşı sevgisini içtenlikle dile getiren Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç ise "Bizlere ve tüm Afyon halkına çok yardımlarınız oldu. Allah sizlerden razı olsun. Sizden önce yıllarca küflü demir borulardan su iç içe içimiz küf bağlamış. Sizin sayenizde bugün tertemiz su içiyoruz. Bizim en büyük Başkanımız sizsiniz" ifadelerini kullandı.  

   
Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar