MUHTAR DEVLET VE MİLLET ARASINDA BİR KÖPRÜDÜR

Admin 20 Haziran 2019 Dernek Haber 210 -A+
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı ve yönetim kurulu üyeleri Afyonkarahisar Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Ziyarette Muhtarlar Derneği Başkanı Muhtar Suat Uygur ile görüşen şehit ve Gazi aileleri Ülke ve Yerel Gündeme dair konular değerlendirdi.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

MUHTAR DEVLET VE MİLLET ARASINDA BİR KÖPRÜDÜR

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı ve yönetim kurulu üyeleri Afyonkarahisar Muhtarlar Derneğini ziyaret etti.

Ziyarette Muhtarlar Derneği Başkanı Muhtar Suat Uygur ile görüşen şehit ve Gazi aileleri Ülke ve Yerel Gündeme dair konular değerlendirdi.

Mahallerimizde göçmen nüfusu sıkıntısı var

Muhtarların devlet ve millet arasında bir köprü olduklarını ifade eden - Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı: “Muhtarlar atanmış değil seçilmiş kişilerdir. Görev yaptığınız mahalle ve köylerde devlet ve millet arasında birer köprüsünüz. Mahalllerdeki sıkıntı ve taleplerin ilk iletildiği kişilersiniz. Şehit ve Gazi aileleri olarak mahallerimizdeki göçmen nüfusundan rahatsız oluyoruz. Biz Buradan Cumhurbaşkanımıza da sesleniyoruz. Şehrimizde göçmen nüfusunun kalması konusunda bir referandum yapılsın. Halkımızın büyük bir çoğunluğu göçmenlerin şehrimizden gitmesi yönündedir. Son iki yıl içerisinde Suriye den beş tane şehit geldi. Bunun yanında yaralı olarak tedavi olan gazilerimiz var. Muhtarlarımız Cumhurbaşkanımızla toplanıyorlar bunu dile getirmelerini istiyoruz.”dedi

Şehit ve Gazi ailelerimiz bizim başımızın tacıdır

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dil getiren Muhtarlar Derneği Başkanı Muhtar Suat Uygur: “Muhtarlar olarak büyük bir sorumluluğun altında olduğumuzu biliyoruz. Köy ve mahallerde Devlet ve Millet arasındaki köprü muhtarlardır. Mahallerdeki göçmenler sorununu bizlerde büyüklerimize aktarmak zorundayız. Toplumun sorunu hepimizin sorunu şehit ve Gazi ailelerimiz bizim başımızın tacıdır.”şeklinde konuştu.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar