KUMARTAŞLI DAVET ETTİ İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU, ŞEHİDİMİZİN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Admin 10 Ekim 2017 Dernek Haber 335 -A+
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesi Karayokuş köyündeki şehit ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

KUMARTAŞLI DAVET ETTİ İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU, ŞEHİDİMİZİN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesi Karayokuş köyündeki şehit ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Soylu, AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için geldiği Afyonkarahisar'da, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ile özel bir kuruluşta akşam saatlerinde Kumartaşlı’nın daveti ile beraber oldu başkan Kumartaşlı bakan Soylu’ya son Şehidimiz Abdil Kılınç hakkında bilgi verdi ve aileyi ziyaret etmesini istedi.Bakan Soylu hemen danışmalarına talimat vererek ziyaret için hazırlık yapılması talimatı verdi ve Bakan Soylu 4 Ekim'de Hakkari'de PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının askeri aracın geçişi esnasında infilak etmesi sonucu şehit düşen sözleşmeli piyade er Abdil Kılınç'ın Bolvadin ilçesine bağlı Karayokuş köyündeki ailesini ziyaret etti.

Soylu, burada, şehidin babası Bekir Kılınç'a başsağlığı diledi. Ziyarette, Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi. Soylu, şehidin babası Bekir Kılınç'a Türk bayrağı ve Kur'an-ı Kerim verdi. Aynı zaman da Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayan Bakan Soylu Şehit ailemizi Cumhurbaşkanımız ile görüştürdü. Ziyarete, Karayokuş Köyü’nün ilk şehidi olan 1995 yılında Hakkaride Şehit olan Şehit J.Er Yaşar Özyörük’ün babası Mustafa Özyörük ve 07-12-2016 tarihinde Suriye El-Bab da Şehit olan Şehit P.Uzm.Çvş. Ahmet Şahin’in babası Erdoğan Şahin’in özel isteklerini dinleyen bakan Soylu yetkililere talimat vererek babalarımızın isteklerinin çözüme kavuşması talimatı verdi. Ziyarete Bolvadin Kaymakamı İbrahim Özkan, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, Afyonkarahisar Garnizon Komutanlığı Şehit Gazi İşlem Subayı Topçu Alb. Fatih Sağdıç ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı katıldı.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar