Kumartaşlı: 15 Temmuz Arifesinde Hassasiyet Memnun Etti

Admin 15 Temmuz 2017 Dernek Haber 378 -A+
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit isimleri verilen noktalara dikilmek üzere Belediye tarafından hazırlatılan tek tip totemlere gösterilen hassasiyetin 15 Temmuz yıldönümünde tüm şehitlerin anıldığı bir sürece rast gelmesinin memnuniyeti artırdığını belirtti
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Kumartaşlı: 15 Temmuz Arifesinde Hassasiyet Memnun Etti
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit isimleri verilen noktalara dikilmek üzere Belediye tarafından hazırlatılan tek tip totemlere gösterilen hassasiyetin 15 Temmuz yıldönümünde tüm şehitlerin anıldığı bir sürece rast gelmesinin memnuniyeti artırdığını belirtti.
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı, şehit isimlerinin yaşatılması noktasında ki hassasiyeti nedeniyle Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a teşekkür etti. 
ŞEHİT İSİMLERİ YAŞATILIYOR 
İsmail Kumartaşlı, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın şehit aileleri ve gaziler camiasını her konu ve meselesi ile yakından ilgilendiğini söyledi. Belediye sınırları içerisinde şehrin muhtelif yerlerine daha önce ki Belediye Başkanları, Çoban’ın her iki döneminde ve Belediye Başkanları döneminde de şehit isimlerinin parklara ve caddelere verildiğini söyleyen Kumartaşlı, “Mevcut Belediye Başkanımızın iki dönemlik görev süresi boyunca da çok sayıda şehidimizin isimlerinin yaşatılması amacıyla şehit isimleri parklara verilmişti. Ancak park tabelalarında bir birlik yoktu. Bazılarının bakıma ihtiyacı vardı. Bazılarının bakıma ihtiyacı vardı. Biz bunları ara ara Başkanımıza arz ettik. Sayın Başkanımızın talimatıyla son olarak şehitlerimizin şehadet tarihinden sondan başa doğru şehrimizde yapılacak olan tüm park, cadde ve sokaklara şehit isimleri verilmesi kararlaştırıldı” dedi
İSİMLER TEK TİP TOTEMDE 
Şehitlerimizin isimlerini taşıyan noktalara dikilmek üzere Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın talimatıyla tek tip bir totem hazırladığını belirten Kumartaşlı şöyle konuştu: “Şehitlerimizin isimlerini taşıyan parklara tek tip totemler hazırlandı. Şehitlerimizin isimleri büyük biçimde yazıldı. Bu konuda hassas bir çalışma yapıldı. Son olarak da 15 Temmuz hain darbe girişiminin törenlerle anıldığı bir zamanda il merkezinin son şehidi olan Yunus Çiçek’in kabrinin karşısında ki parka şehidimizin isminin verilmesi anne babasını duygulandırdı. Bizde bu hassas davranıştan dolayı Sayın Belediye Başkanımıza, Belediye Meclis üyelerine ve çalışanlarına bu vesile ile teşekkür ediyoruz. Bu çalışmaların 15 Temmuz yıldönümüne rast gelmesi duyulan memnuniyeti arttırmış, çalışmaları daha da anlamlı kılmıştır”  Burcu Aydın’ın Özel haberi.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar