BAŞKAN KUMARTAŞLI MUAMMER IŞIKLI YA TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı tarafından derneğe maddi, manevi katkıları nedeniyle Düzağaç Belediye Başkanı Muammer Işıklı’ya derneğin teşekkür madalyası verildi. Kumartaşlı şöyle konuştu: “Sayın Başkanımızın da konuşmasında ifade ettiği gibi ülkemizde ve dünya da her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Ramazan ayı birlik ve beraberliğin arttığı bir ay. Bu birlik ve beraberlik Düzağaç Beldesinde Başkanımız sayesinde sağlandı. Bu birlik ve beraberlik dosta güven düşmana korku salıyor. Biz rahat bir şekilde iftar yapabildiysek, bayrağımız dalgalanıyorsa bunlar hep aziz şehitlerimizin sayesindedir. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık, sıhhat diliyoruz. Aramızda şehit babalarımızda var. Sizlerin adına şehit babalarımızın da Babalar Gününü kutluyor onların ellerinden öpüyorum. Derneğimize maddi manevi katkıları nedeniyle bu teşekkür madalyasını Sayın Muammer Işıklı’ya veriyorum”

Devamı » 24 Haziran 2017

TOKİ PEŞİNAT ÖDEMELERİ  TARİHİ 15 TEMMUZDAN SONRA BAŞLIYOR.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Afyonkarahisar’ın Zafer Mahallesi’nde 1.073 konut inşa ediliyor.Zafer Mahallesi’nde inşa edilen konutlara Derneğimiz üyesi 113 Şehit Ailesi ve Gazi müracaat etti.Yapılmakta olan TOKİ  konutları ile ilgili bir açıklama yapan Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail KUMARTAŞLI “TOKİ yönetimi ile bir görüşme yaptık ilk peşinat ödeme ve sözleşme tarihi 15 Temmuz 2017 tarihinden itibaren TOKİ'nin belirleyeceği takvime göre Afyonkarahisar Halkbank Kocatepe Şubesine yapılacak.”dedi.

Devamı » 24 Haziran 2017

BAŞKAN KUMARTAŞLI’DAN BAYRAM MESAJI

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dulve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail KUMARTAŞLI, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bayramların, insanları birbirine yakınlaştıran, kucaklaştıran ve toplumsal barışı pekiştiren çok anlamlı günler olduğunu belirten Başkan Kumartaşlı, mesajında birlik ve beraberliklerin pekiştiği bayram günlerinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Kumartaşlı, Ramazan Bayramı’nın hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerden olduğunu bildirdi.

Devamı » 24 Haziran 2017

İscehisar Kaymakamlığı Şehit Aileleri ve Gazilere İftar Yemeği Düzenledi

İscehisar Kaymakamlığı Şehit Aileleri ve Gaziler ile Gazi Ailelerine iftar yemeği düzenlendi, iftar yemeğine Kaymakamımız Sayın Muhammet Öztabak ve eşi Selime Öztabak, Belediye Başkanı Mustafa Çibik, Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Ertürk Belgin, Hakime Müjgan Bülbül, Jandarma Komutanı İhsan Doray, Emniyet Müdür V. Burak Ersoy Kamu Kurum ve Kuruluşların Müdürleri, siyasi parti başkanları, SYDV çalışanları, şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri katıldı.

Devamı » 21 Haziran 2017

BAŞKAN KUMARTAŞLI´DAN KADİR GECESİ MESAJI

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail KUMARTAŞLI, Kadir Gecesi dolayısı ile bir mesaj yayınlayarak tüm İslam Âlemi,Şehit Ailelerimizin,Gazilerimizin ve Afyonkarahisarlılar’ın kandilini kutladı.

Devamı » 21 Haziran 2017

'Şehit Aileleri ve Gaziler olarak şiddetle karşı çıkıyoruz'

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezinin yapmış olduğu basın açıklamasını yayımlıyoruz.

Devamı » 18 Haziran 2017

MEHMETÇİK VAKFI YARDIM PLANI AÇIKLANDI

TSK Mehmetçik Vakfı 2017 yılı 1 Temmuz-31 Aralık dönemi yardım planı açıklandı. TSK Mehmetçik Vakfı yardım işlemleri, TSK Mehmetçik Vakfı yönetmeliğine göre yürütülmektedir.TSK Mehmetçik Vakfı yardım planı; bir defaya mahsus yapılan yardımlar ile sürekli veya belli süre dâhilinde yapılan yardımlarını kapsamaktadır.Yardım tutarları, yönetim kurulu kararları doğrultusunda her yılın ocak ve temmuz aylarında düzenlenmektedir.TSK Mehmetçik Vakfının 2017 yılı (01 Temmuz - 31 Aralık) yardım planı aşağıdadır;

Devamı » 18 Haziran 2017

BABASINA SEVGİSİNİ FOTOĞRAFLARINI ÖPEREK GÖSTERİYOR

Afyonkarahisarlı şehit polis memuru Mehmet Dama'nın 3 yaşındaki oğlu Enes, babasının fotoğraflarına sarılıp öperek hem sevgisini gösteriyor hem de özlemini gideriyor.

Devamı » 18 Haziran 2017

BAŞKAN ÇOBAN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİMİZİ AĞIRLADI

Şehit ailelerine ve gazilerimize gösterdiği yakın ilgisi ve desteğiyle bilinen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Ramazan Ayının bitimine kısa süre kala onlarla iftar yaptı. BAŞKAN ÇOBAN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİMİZİ AĞIRLADI Belediye Başkanı Burhanettin Çoban eşi Emine Çoban ile birlikte her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da şehit aileleri ve gazilerimiz onuruna iftar programı düzenledi.

Devamı » 18 Haziran 2017

BAŞKAN KUMARTAŞLI BABALAR GÜNÜ MESAJI

Türkiye Harp Malülü,Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı ismail Kumartaşlı Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Aile yapısının korunması için hiçbir özveriden kaçınmayan ve birlikteliği sağlamada; aile içerisinde sevgi, saygı ve hoşgörü bağlarının kurulmasında büyük rol oynayan babalarımızın, ailenin temel direği olduğunu söyleyen Başkan Kmartaşlı; tüm babaların babalar gününü kutladı.

Devamı » 18 Haziran 2017

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZ JANDARMA İFTAR YEMEĞİNE KATILDI.

Şehit Yakınları ve Gazilerimiz Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 178. Yıldönümü nedeniyle verilen iftarda şehit ve gazi yakınları bir araya geldi. Şehit yakınları ve gazilerimiz onuruna verilen iftar yemeğine Valimiz Aziz Yıldırım’ın yanı sıra İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Kılıçaslan, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, Vali Yardımcıları Dr. Adem Uslu, Cafer Sarılı ve Erhan Günay, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Sırma, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, İGM Başkanı Salih Sel, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, askeri erkan, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Devamı » 16 Haziran 2017

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİ ATAMASI YAPILDI

Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınlarının Atamaları Gerçekleştirildi 539 ŞEHİT YAKINI, GAZİ VE GAZİ YAKINIMIZIN ATAMA KURASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Devamı » 16 Haziran 2017