ALKOLLÜ SÜRÜCÜNÜN ÇARPTIĞI AFYONLU POLİS MEMURU ŞEHİT OLDU.

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde geçtiğimiz 13 Ekim'de devriye görevini sürdürürken, alkollü sürücünün kullandığı otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan 49 yaşındaki polis memuru Yücel Başpınar, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

Devamı » 15 Ekim 2019

ACI KAYBIMIZ KARACAÖRENDE ŞEHİT ANNEMİZ VEFAT ETTİ

Şehit Annemiz Döne Paltalı Bu Gün Vefat Etmiştir.

Devamı » 15 Ekim 2019

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERDEN “”BARIŞ PINARI HAREKATINA”DESTEK.

'DEVLET BİZE GÖREV VERECEK OLURSA BİZ HAZIRIZ' Şube Başkanı Gazi İsmail Kumartaşlı, Suriye'de terör örgütlerine yönelik harekatta savaşmaya hazır olduklarını belirterek,

Devamı » 09 Ekim 2019

“BİZLER GURURLU VE MAĞRURUZ ASLA MAĞDUR EDİLEMEYİZ”

Şehitlerimizin emanetleri olan aileleri ile Gazilerin uğradığı hakaret ve şiddetler sonucu bir basın açıklaması yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı; “Gün geçmiyor ki şehitlerimizin emanetleri olan aileleri ve kahraman gazilerimiz hakarete uğramasın, şiddete maruz kalıp darp edilip, gururu ve onuru incinmesin” dedi.

Devamı » 05 Ekim 2019

2019-2020 DÖNEMİ ŞEHİT GAZİ ÇOCUKLARI EĞİTİM YARDIMI ÖDEME TARİHİ BELLİ OLDU…

Değerli üyelerimiz SGK Emekli Sandığı 2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi Şehit Gazi Çocukları Eğitim Yardımı SGK tarafından 09 Ekim 2019 tarihinde itibaren maaş hesaplarına ödenmeye başlayacak.

Devamı » 05 Ekim 2019

ŞEHİT ANNEMİZ VEFAT ETTİ..

Tahsin BAYTAR/DİNAR-(DHA) - AFYONKARAHİSAR'ın Dinar ilçesinde Şehit Ord.Kd.Bçvş. Yakup Çatalkaya'nın annesi Esma Çatalkaya (90) yaşamını yitirdi.

Devamı » 02 Ekim 2019

TÜRK KIZILAY AFYONKARAHİSAR İL BAŞKANLIĞI ŞEHİT AİLELERİMİZİ AĞIRLADI.

Kızılay Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı dünya Yaşlılar günü münasebetiyle Şehit Ailelerimizi ve Gazilerimizi misafir etti.

Devamı » 02 Ekim 2019

BAŞKAN KUMARTAŞLI VE GAZİLER KANAL 3 GAZİLER GÜNÜ ÖZEL PROGRAMINA KONUK OLDU

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı,Malül Gaziler Ertuğrul Demir ,İdris Güneş,Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç ve Şehit annemiz Fatma Üye Kanal 3 yayında olan Hasan Öğüç’ün hazırlayıp sunduğu Mercek programına konuk oldu.

Devamı » 02 Ekim 2019

ŞEHİT İSMAİL ÇINAR ANISINA KÜTÜPHANE AÇILDI

Kasım 2018’de bir avuç gönüllünün bir araya gelmesiyle oluşan ve bugün 81 ilde faaliyetini yürüten Yaşayan Şehit Kütüphaneleri Topluluğu, vatan uğruna şehit düşen kahramanlarımızın isimlerinin verdiği ve gönüllülerin desteği ile oluşturulan kütüphanelere yenilerini eklemeye devam ediyor.

Devamı » 02 Ekim 2019

‘EYLEMİ YAPANLARIN GAZİLİKLE ALAKALARI YOK’

Gaziler günü nedeniyle İzmir Foça'da düzenlenen 19 Eylül Gaziler gününde yapılan çirkin eylem sonrasında üzüntüsünü dile getirmek üzere İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ı makamında ziyaret eden Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve Gazi Tahsin Koç, öğretmenlere yapılan bu çirkin eylemin kendilerine çok üzdüğünü belirttiler.

Devamı » 02 Ekim 2019

ŞEHİT BAĞLAN DUALARLA ANILDI

2017 yılı 29 Eylül günü Şehit düşen Şehit J.Uzm.Çvş.Ramazan Bağlan, şahadetinin ikinci yılında baba ocağında dualarla anıldı.

Devamı » 02 Ekim 2019

“ASKERİ HASTANELER YENİDEN AÇILMALI”

15 Temmuz darbe teşebbüsünden 5 gün sonra KHK ile, GATA ve askeri hastaneler Sağlık Bakanlığı ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne bağlanmıştı. Askeri hastanelerin yeniden hizmete açılması konusunda bir basın açıklaması yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Askeri hastanelerin önemine değindi.

Devamı » 02 Ekim 2019