GARNİZON KOMUTANIMIZ TUĞG. ŞAHİN KILIÇASLAN ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZ ONURUNA İFTAR YEMEĞİ VERDİ.

Admin 13 Haziran 2017 Dernek Haber 452 -A+
Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanımız Tuğg. Şahin Kılıçaslan Şehit Yakınları ve Gazilerimiz Onuruna İftar Yemeği Verdi.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

GARNİZON KOMUTANIMIZ TUĞG. ŞAHİN KILIÇASLAN ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZ ONURUNA İFTAR YEMEĞİ VERDİ.

Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanımız Tuğg. Şahin Kılıçaslan Şehit Yakınları ve Gazilerimiz Onuruna İftar Yemeği Verdi. Şehit yakınları ve gazilerimiz onuruna verilen iftar yemeğine Valimiz Aziz Yıldırım ve eşi Selma Yıldırım’ın yanı sıra İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Kılıçaslan, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, Vali Yardımcıları Dr. Âdem Uslu, Cafer Sarılı, İl Jandarma Komutanı Alb. Orhan Sırma, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Yusuf Aytaç Hürkal, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Kılıçaslan iftar programının açılış konuşmasını yaptı. Daha sonra konuşma yapan Valimiz Aziz Yıldırım; "Hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum. Sayın Paşam çok güzel ifade etti. Tabii ki ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ hepimizin kalbinde yer etmiş çok anlamlı bir sözdür. Ama bu söz sadece dillerimizde olan bir söz değildir ve hakikaten gönülden söylenen bir sözdür. Türkiye Cumhuriyeti devlet olarak çok kıymetli toprakların üzerinde yer almaktadır. Bu durum vatanımızı parçalama gayesi ile saldıranların saldırılarından da çok rahatlıkla anlaşılıyor. Ama bu vatan hakikaten bölünmez. Bizler bu vatanı canımızın son damlasına kadar koruyacağız. Çünkü bu vatan toprakları hakikaten şehit verilerek kazanılmış topraklardır. Bundan sonra da verilmesi gerekiyorsa yine hep birlikte şehitte vereceğiz. Bunlar üzüntü verici tabii ki ama şehitlerimizin mekânlarının cennet olduğu, onların ölmedikleri ve ruhlarının aramızda dolaştıklarını pek çok defalar siz değerli şehit ailelerimizin anlattıklarından bizler de öğrendik. Bu hakikaten önemli bir durumdur. Şehitlerimizin ölmediğinin birer göstergesidir. Zaman zaman Genelkurmay Başkanlığımızda yaptığı güzel programlarda şehit ailelerinin yaşadıklarını, bazen kayda almak sureti ile de bizlere de gösteriyorlar. Buralardan da gördüğümüz pek çok örnek var ki hakikaten şehitlerimiz zaman zaman ailelerini ziyaret ediyorlar sanki ve küçük çocuklarına görünüyorlar. Hepimizin gözleri yaşarıyor, tüylerimiz belki diken diken oluyor. Ama bu gerçekle de yaşamak mecburiyetindeyiz.  Gazilerimiz bizler için kıymetli insanlar. Onlarda belki zaman zaman keşke bizde şehit olsaydık diyorlar. Ancak gazi olarak da bizim baş tacımız ve onlarda şehitlerimizin birer emaneti bizler için. Benim dedemde İstiklal Savaşı gazisi.  1900 doğumlu idi, 1994 yılında vefat etti. İstiklal Savaşı beratı ile gazilik beratı, madalyası bende duruyor. Onları da hakikaten gururla taşıyorum. Şimdiki şehitlerimizin yakınları da şehitlerimizin beraatlarını, Gazilerimiz gazilik beraatlarını gururla taşıyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. Bugün bu topraklar üzerinde özgürce dolaşıyorsak ve yaşıyorsak, özgürce nefes alıyorsak biliniz ki birileri bizlerin bu özgürlüğü için son nefesini verdiği içindir, bizim bugün özgürce nefes alabilmemiz içindir. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına ve sizlere de hayırlı sabırlar diliyorum. Rabbim inşallah cennetinde kavuştursun. Rabbimin onları şefaat edeceğine inanıyoruz biz, böyle bir inançtan geliyoruz, bizim böyle bir kültürümüz var ve inşallah Rabbim öbür dünyada hepimizi cennetinde kavuşturur ve inşallah hep birlikte oluruz. Bütün şehitlerimizin mekânları cennet olsun, ruhları şad olsun, gazilerimize de sağlıklı, hayırlı, uzun ömürler diliyorum ve bütün yakınlarına da hayırlı günler ve hayırlı uzun ömürler diliyorum. Allaha emanet olunuz ve Ramazan ayınız mübarek olsun. "dedi.

Konuşmaların ardından iftar programı yapılan dua ile sona erdi. Valimiz Aziz Yıldırım program sonrasında şehit yakınları ve gazilerimiz ile yakından ilgilenerek her türlü ihtiyaç ve taleplerinde kendilerine Valilik kapılarının açık olduğunu tekrar ifade etti. 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı Garnizon Komutanımız Tuğg. Şahin Kılıçaslan’a teşekkür etti.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar