ESKİ GARNİZON KOMUTANIMIZ E.TÜMG. VELİ YILDIRIM DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ.

Admin 26 Aralık 2017 Dernek Haber 634 -A+
Emekli Tümg. Yıldırım’dan ziyaret Afyonkarahisar eski İkmal ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Veli Yıldırım, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi'ni ziyaret etti.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

ESKİ GARNİZON KOMUTANIMIZ E.TÜMG. VELİ YILDIRIM DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ.

Emekli Tümg. Yıldırım’dan ziyaret

Afyonkarahisar eski İkmal ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Veli Yıldırım, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi'ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı, Şehit Aileleri ve Gaziler tarafından karşılanan emekli Tümg. Veli Yıldırım, dernekte kendisini karşılayanlarla teker teker selamlaştı.

Afyonkarahisar’da olmaktan çok mutlu olduğunu belirten Yıldırım, uzun zamandır arzu ettiği ziyareti gerçekleştirmekten de onur duyduğunu söyledi.

Dernek binasını gezen Emekli Tümg. Yıldırım, son dönemde Şehit düşen güvenlik güçlerimizin resimlerini inceledi. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı ise, son dönemde şehit düşen er ve erbaşlarla ilgili bilgiler verdi.

Derneğin çalışmalarını ve faaliyetlerini takip ettiğini ve son derece başaralı çalışmaları imza atıldığını belirten Emekli Tuğgeneral Veli Yıldırım, Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı nezdinde tüm dernek mensuplarını kutladı. Dernek binasını çok beğenen Yıldırım Asker kökenli olduğu belli temizlik tertip düzen hepsi bir arada başkanı bu anlamda tebrik ederim.

Şehit Aileleri ve gazilerle bir süre sohbet eden Yıldırım, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ hepimizin kalbinde yer etmiş çok anlamlı bir sözdür. Ama bu söz sadece dillerimizde olan bir söz değildir ve hakikaten gönülden söylenen bir sözdür. Türkiye Cumhuriyeti devlet olarak çok kıymetli toprakların üzerinde yer almaktadır. Bu durum vatanımızı parçalama gayesi ile saldıranların saldırılarından da çok rahatlıkla anlaşılıyor. Ama bu vatan hakikaten bölünmez. Bizler bu vatanı canımızın son damlasına kadar koruyacağız. Çünkü bu vatan toprakları hakikaten şehit verilerek kazanılmış topraklardır. Bundan sonra da verilmesi gerekiyorsa yine hep birlikte şehitte vereceğiz" diye konuştu.

Ziyaret sonunda, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, ziyaretten büyük onur ve mutluluk duyduklarını belirterek, Emekli Tümgeneral Veli Yıldırım’ın Şehit Ailelerine ve Gazilere verdiği desteğin hiçbir zaman unutulmayacağını belirterek, Yıldırım’a teşekkür etti.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar