EMUZDER 5 NCİ GENEl KURULUNU YAPTI.

Admin 12 Eylül 2017 Dernek Haber 372 -A+
Derneğimiz Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi P.Uzm.çvş. İsmail Kumartaşlı üyesi olduğu Ankarada yapılan Emekli Uzmanlar Derneği Genel Merkezi 5 nci olağan Genel Kurulunda Divan Başkanı olarak görev aldı.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

EMUZDER 5 NCİ GENEl KURULUNU YAPTI.

Derneğimiz Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi P.Uzm.çvş. İsmail Kumartaşlı üyesi olduğu Ankarada yapılan Emekli Uzmanlar Derneği Genel Merkezi 5 nci olağan Genel Kurulunda Divan Başkanı olarak görev aldı.

Divan kurulduktan sonra gündemi açan Başkan Kumartaşlı bir konuşma yaparak Uzman Çavuşların TSK içersindeki önemine değindi.Kumartaşlı konuşmasında;”Birlik ve beraberliğe ülke olarak herzaman kinden daha fazla ihtiyacımız var ülke içi ve dışından tüm güç odakları bayrağımızı indirmeye çalışıyor.Bu uğurda çok bedeller ödüyoruz şehitlerimiz ve gazilerimiz oluyor bu vatanın bölünmemesi için elbette mücadele verielcek ve bu mücadeledede şehit ve gazi verilecek sizlerinde bildiğiniz üzere şehit ve gazilerimizin büyük bir çodğunluğu hatta son 2 yılda canını feda eden şehitlerimizin yarısı hep uzmsn çavuş bizler bu işi bir meslek değil vatan sevgisi ile yapıyoruz gerekirse gaziler olarak tekrar cepheye gider şehit olmak için mücadele ederiz.Allah tüm şehitleimize rahmet eylesin gazilerimize acil şifalar dilerim,şu an görevde olan tüm TSK mensubu olan Uzman çavuş meslektaşlarıma kolaylıklar dilerim”dedi.

Genel Başkan Adayı E.Uzm.Çvş. M.Esef Merdoğlu yaptığı açıklamada;

Türkiye'nin dört bir yanından akın akın ankara'ya gelerek emuzder'i yalnız bırakmayan genel kurul üyelerimize minnettarız. Genel kurul nasıl yapılır dosta düşmana gösterdiler.13. Yaşını kutlayacak olan emuzder'de artık daha güçlü daha büyük olmak zamanıdır. Emekleme dönemi bitmiştir ve şubeleşmek, büyümek lazımdır. Bu başarılacaktır.Bu büyük hedefi gerçekleştirmek ve daha ileriye gitmek için, emuzder genel kurulu oybirliği ile, yeni yöneticilerini seçti. Kısa adı EMUZDER olan derneğimiz EMEKLİ UZMANLAR DERNEĞİ, 2005 yılında, emekli uzman erbaşlar tarafından kurulmuştur. Bütün üyeleri ve bağışçıları uzman erbaşlardan oluşmaktadır. Her ne kadar, UZMAN ERBAŞ tabirini sevmesek de, diğer statü olan uzman jandarmalarla karıştırılmamak için, kullanmak zorundayız. Sayfamızdaki “YÖNETİM KURULUMUZ” linkinden de görebileceğiniz gibi, tüm yönetim kurulumuz da emekli uzman erbaşlardan müteşekkildir. Aramızda başka bir statüden üyemiz yoktur.

Amacımız, 3269 sayılı uzman erbaş kanunu sorunlarını ve çözümlerini, bütün kamuoyu ile birlikte çözüm mercilerine iletmektir ve çözüme katkıda bulunmaktır. 2010 yılından itibaren yönetimine geldiğimiz derneğimiz ile birlikte, Uzman Erbaş Kanunu ve sorunlarını bütün yetkili mercilere duyurduk. Bir yandan da, kapımıza gelen her mağdur kardeşimize yol gösterdik, emeklilik işlemlerini yapılmasında yol gösterdik. Şehidimizin emaneti olan ailelerimize sahip çıktık, çıkıyoruz. Gazilerimize sahip çıktık, çıkıyoruz. Bu arada şunu da belirtmek isteriz ki; bizleri arayan, kapımızı çalan hiç kimseyi bu güne kadar “yardım yapıyor mu, yapmıyor mu” şeklinde asla ayırmadık. Güçlü olmamızın ve gün be gün güçlenmemizin asli nedeni de budur. Mağdur kardeşlerimiz yardımlarımızdan memnun kaldılar ve bizleri her yerde anlattılar. Duyanlar hepimizin tek dayanağı olan EMUZDER’i büyüttü, yüceltti.

Sizlerin bağışlarıyla; 2012 yılında derneğimizi kiradan kurtararak kendi mülkünde hizmet vermesini sağladık. Her zaman şeffaf olduk. Bilançolarımızı sitemizden, BİLANÇO linkinden paylaştık.

Bundan sadece 5 yıl önce, şehit haberlerinde, “Erbaş ve er şehit oldu” diye haber yapılıyordu. Duyuyorduk, cenazelere katılıyorduk. Haber kanallarına “Şehidin rütbesi elbette olmaz ama şahadete eren UZMAN ÇAVUŞTU. Neden haberlerinizde bunu da söylemiyorsunuz” diyorduk. Verilen cevaplar: “Uzman Erbaş nedir, nasıl bir şeydir…” şeklinde oluyordu. BU gün, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde, uzman erbaş kanununa göre çalışan ve bir çok sorunu olan bir statü olduğunu herkes anladı, öğrendi.

Emeklisi ile, çalışanı ile tek bir hedefe kilitlendik: Uzman Erbaş Kanununun bir gün tamamen değiştirilmesi. Bu güne kadar çeşitli değişiklikler ve küçük iyileştirmeler yapıldı. Ama tamamının ve isminden başlayarak değiştirilmesi için de var gücümüzle çabalaya devam edeceğiz. Bu faaliyetlerimizi yaparken, EMUZDER olarak asla vazgeçmeyeceğimiz kırmızı çizgilerimiz ve değerlerimiz var. BU değerlerimizden ödün vermeyeceğiz. Hiçbir zaman devletimizi ve yıllarca görev yaptığımız, üniformasını giydiğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerimizi rencide edecek faaliyetler içinde olmadık, olmayacağız. Kanun ve yasalara saygılı olmaktan vazgeçmedik, geçmeyeceğiz.

Bugüne kadar yürüttüğümüz faaliyetlerde, gösteriler, yürüyüşler, mitingler düzenledik. Tüm bu faaliyetlerimizde dahi ilgili yasa ve mevzuat dışına taşmadık. Çünkü ne mutlu ki; ülkemizde ifade özgürlüğü ve görüşlerini basın aracılığı ile yaymak, saldırısız gösteri ve yürüyüş anayasa ve kanunlarımız tarafından güvence altındadır. Buraya sığdırabileceğimiz şekilde  “hakkımızda” yazabileceklerimiz bu kadar. Ancak günlük faaliyetlerimizi ve çabalarımızı ana sayfamızdan yönlendirileceğiniz sosyal medya profillerimizde takip edebilirsiniz. 

Saygılarımızla, camiamızın takdirine sunarız.”Dedi.

Seçilen isim listesi aşağıdaki gibidir: 

ASİL YÖNETİM KURULU

Mehmet Esef MERODĞLU
Birol DOĞAN
Kudret CANBAZ
Gökhan SELEN
Bekir KAYA

YEDEK YÖNETİM KURULU
Özkan GENÇ
Ahmet KASKATI
Hüdai ÖZÇELİK
Erkan TEBER
Murat ERGÜL
ASİL DENETLEME KURULU

Erol ŞEKER
Yusuf GÜLMEZ
Ceyhan KESKİN
YEDEK DENETLEME KURULU

Celalettin ÇABUK
Muhsin ÇAYLAK
Ahmet ÖZKAYA

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar