DİYARBAKIRDA PATLAMA BOLVADİNLİ UZMAN ÇAVUŞUMUZ YARALI DUA EDELİM.

Admin 13 Mart 2018 Dernek Haber 3193 -A+
ASILSIZ HABERLERE İTİBAR ETMEYİN... Bugün Diyarbakır da yaşanılan hain saldırı sonucu Bolvadin İlçemiz Kemerkaya Nüfusuna Kayıtlı J.Uzman Çavuş Savaş Ünlü Yaralanmıştır. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı Gazimiz İle ilgili bilgi vererek sosyal medyada paylaşılan asılsız haberlere tepki gösterdi.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

DİYARBAKIRDA PATLAMA BOLVADİNLİ UZMAN ÇAVUŞUMUZ YARALI DUA EDELİM.

ASILSIZ HABERLERE İTİBAR ETMEYİN...

Bugün Diyarbakırda yaşanılan hain saldırı sonucu Bolvadin İlçemiz Kemerkaya Nüfusuna Kayıtlı J.Uzman Çavuş Savaş Ünlü Yaralanmıştır. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı Gazimiz İle ilgili bilgi vererek sosyal medyada paylaşılan asılsız haberlere tepki gösterdi.

Başkan Kumartaşlı yaptığı açıklamada;

“Teröristle Mücadele kapsamında Diyarbakır’ın Dicle İlçesi Kuzeyinde icra edilen operasyon esnasında, 13 Mart 2018 Salı günü saat 14.15 sıralarında teröristlerce daha önceden araziye döşenmiş olan mayın/EYP’ye temas sonucunda meydana gelen patlamada; Konya Akşehir doğumlu J. Asb. Kd. Çvş. Ümmet Ufacık ve Amasya doğumlu Uzman Çavuş Kadir Çakı şehit olmuştur. Hemşehrimiz Afyonkarahisar (Bolvadin Kemerkaya) doğumlu J.Uzman Çavuş Savaş Ünlü, Antalya Gazipaşa doğumlu Uzman Çavuş Fatih Uysal, Hatay Hassa doğumlu J. Asb. Kd. Çvş.  Onur Metliler,  Sivas doğumlu Uzman Çavuş Alper Coşkun, Erzurum Çat doğumlu J.Yzb Abdulhakim Değerli ve Ergani doğumlu köy korucusu İrfan Gün yaralanmıştır. Yaralılar Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştır.Yaralı Gazimiz J.Uzm.Çvş.Savaş Ünlü Bolvadin Kemerkaya nüfüsuna kayıtlı.Diyarbakırda yapılan ameliyatları sonrası da akşam saatlerinde Ankara Gataya Getirildi.Sağlık durumu iyi sadece uçak yolculuğu için uyutuldu.Gazimizin Sol gözü,sol el kısmında yaraları var onun dışında herhangi bir hayati bir uzvunda hasar bulunmamaktadır.Yalnız felaket tellallığı yapan bazı bilinçsiz sosyal medya kullanıcıları Şehidimiz Var,Başımız Sağ Olsun haberlerini iyi bir iş yapıyormuş gibi paylaşıyorlar.Bu Kul Hakkıdır.Bu Günahtır.Bu Hainliktir.Şimdi Gazimizin ailesinin ne durumda olduğunu bu tramvayı nasıl atlatacaklarını hiç düşündümü bu asılsız paylaşımları yapanlar.Lütfen resmi kaynaklardan veya bizim dernek olarak yaptığımız resmi açıklamalar haricinde hiçbir habere ve  paylaşıma itibar etmesin.Kamu oyuna sygılarımızla duyruruz.SADECE GAZİMİZ VE TÜM GAZİLERİMİZ İÇİN DUA EDELİM” dedi.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar