BAŞKAN KUMARTAŞLI:ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER NÖBETE KATILACAK

Admin 16 Temmuz 2017 Dernek Haber 329 -A+
BAŞKAN KUMARTAŞLI:ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER NÖBETE KATILACAK Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Kumartaşlı:
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

BAŞKAN KUMARTAŞLI:ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER NÖBETE KATILACAK

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Kumartaşlı:"Şehit aileleri ve gazilerle 15 Temmuz'da tutulacak nöbete tüm üyelerimizle şehit aileleri ve gazilerle beraber katılacağız"

Afyonkarahisar'da, "Anadolu Ajansı (AA) Objektiflerinden Milli İradenin Yükselişi Sergisini gezen Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'un aslında hakla batılın, inananla inanmayanın bir savaşı olduğunu söyledi. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı, "Şehit aileleri ve gazilerle 15 Temmuz'da tutulacak nöbete, tüm üyelerimizle şehit aileleri ve gazilerle beraber katılacağız." dedi.

Darbe girişimi sırasında 250'ye yakın şehit verildiğini kaydeden Kumartaşlı, "Bu canların bir çoğunda silah yoktu. Çayını kahvesini içerken evinden Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla çıkıp bu mücadeleye katkı veren kişilerdi bu şehitlerimiz ve gazilerimiz." dedi.

Sergideki fotoğrafları değerlendirerek, "Yine baktığımızda büyük bir oranda TBMM'ye yapılan saldırıları görüyoruz bu resimlerde" diyen Kumartaşlı, şunları kaydetti:

"Dünyanın hiçbir savaşında, hiçbir ülkesinde Meclis'e saldırı yapılmamıştır. Bu yönüyle de bu hainlik dünyada tekdir ama Allah'ın izniyle 16 Temmuz sabahında refaha çıktı ülkemiz. Hain işbirlikçilere ve dünya devletlerinin oyununa gelmedi, bölünmedi bu ülke. Bundan sonra da bölünmeyecek. Şehit aileleri ve gazilerle 15 Temmuz'da tutulacak nöbete tüm üyelerimizle şehit aileleri ve gazilerle beraber katılacağız."

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar