BAŞKAN KUMARTAŞLIDAN AVRUPAYA TEPKİ,

Admin 12 Mart 2017 Dernek Haber 665 -A+
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul Ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Gazi İsmail Kumartaşlı,Almanya´dan sonra Hollanda´nın da referandum etkinliğine izin vermeyeceklerini açıklaması üzerine tepki gösterdi.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

BAŞKAN KUMARTAŞLIDAN AVRUPAYA TEPKİ,

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul Ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Gazi İsmail Kumartaşlı,Almanya´dan sonra Hollanda´nın da referandum etkinliğine izin vermeyeceklerini açıklaması ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı  Fatma Betül Sayan KAYA ya yapılan çirkin davranış üzerine tepki gösterdi.

Başkan KUMARTAŞLI Türkiye Cumhuriyeti'nin bakanlarının yurt dışındaki vatandaşlara kendilerini ifade etme özgürlüklerinin engellenmesinin kabul edilemeyeceğini kaydederek, "Bu gelişmeler Almanya ve Hollanda'nın insan hakları ve demokrasiden ne kadar uzak olduğunu ortaya koymuştur. Demokrasi ve insan hakları savunucusu olduklarını ileri sürenlerin bir ülkenin bakanına ve Aileden Sorumlu Bayan bir bakanına karşı takındıkları tutum hiçbir demokrasi ve insan hakkı uygulamasında yer almaz. Almanya,İsveç ve Hollanda'yı şiddetle kınıyoruz.Ülkemize demokrasi dersi vermeye çalışanların ne kadar demokratik olduklarını gördük.Ülkemize karşı birleşen bu ülkeler aynı zamanda terör örgütlerine de en büyük desteği veriyorlar. Ama karşılarında yeni bir Türkiye var bu durum bu ülkeleri son derece rahatsız etmekte bizlerin ayran damarını kabartmasınlar mehteri oralarda dinlemek zorunda kalırlar.Devlet büyüklerimiz diplomatik olarak gerekli cevabı veriyor ve verecekler bizler de sonuna kadar kanımızın son damlasına kadar mücadeleye hazırız"dedi.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar