BAŞKAN ÇOBAN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİMİZİ AĞIRLADI

Admin 18 Haziran 2017 Dernek Haber 360 -A+
Şehit ailelerine ve gazilerimize gösterdiği yakın ilgisi ve desteğiyle bilinen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Ramazan Ayının bitimine kısa süre kala onlarla iftar yaptı. BAŞKAN ÇOBAN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİMİZİ AĞIRLADI Belediye Başkanı Burhanettin Çoban eşi Emine Çoban ile birlikte her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da şehit aileleri ve gazilerimiz onuruna iftar programı düzenledi.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Şehit ailelerine ve gazilerimize gösterdiği yakın ilgisi ve desteğiyle bilinen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Ramazan Ayının bitimine kısa süre kala onlarla iftar yaptı.

BAŞKAN ÇOBAN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİMİZİ AĞIRLADI

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban eşi Emine Çoban ile birlikte her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da şehit aileleri ve gazilerimiz onuruna iftar programı düzenledi.

ŞEHİT ÇOCUĞUMUZA DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

İkbal Termal Otel'de düzenlenen iftar programına, Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Kılıçaslan, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, İl Jandarma Komutanı J. Albay Orhan Sırma, askeri  ve mülki erkan, şehit ve gazi aileleri yakınları katıldı.

İftar öncesi Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Eşi Emine Çoban masaları tek tek dolaşarak konuklarıyla yakından ilgilendiler. Gecede Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban Şehit çocuğumuz Enes Dama’ ya doğum günü sürprizi yaptı.  28 Ağustos 2016 tarihinde Şırnak Cizre’de şehit olan Mehmet Dama’nın oğlu küçük Enes dört yaşına girdi. Başkan Çoban ve eşi Emine Çoban Enes’in doğum gününü diğer şehit evlatlarımızla birlikte kutladılar.

‘AFYONKARAHİSARDA ŞEHİT AİLESİ VE GAZİ OLMAK AYRI BİR GURUR’

Programın açılış konuşmasını Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı yaptı. Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, kendilerini iftarda bir araya getiren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a teşekkür etti. Afyonkarahisarda şehit ailesi ve gazi olmanın ayrı bir gurur vesilesi olduğunu söyleyen İsmail Kumartaşlı ‘Birlik beraberlik ve paylaşmanın en çok olduğu bu mübarek ayda sağ olsunlar ilimizin önde gelen mülki amirleri bizlerle birlikte oluyorlar. Bugünde Belediye Başkanımızın ev sahipliğinde toplandık. Afyonkarahisarda şehit ailesi olmak, gazi olmak bizim için ayrı bir gurur, onur ve şans olduğunu düşünüyorum.  Çünkü bizlere ayrı bir önem verildiğini görüyor ve biliyoruz.  Başta Sayın Valimiz, Garnizon Komutanımız ve Belediye Başkanımız ne sıkıntımız olursa olsun bizlerin yanımızdalar. 

‘BABALAR GÜNÜNÜ BABASIZ GEÇİRMİYORSUNUZ’

Başkanımız derneğimize imkanlar dahilinde desteğini esirgemiyor. Her ne istersek bugüne kadar geri çevirmeden isteklerimizi yerine getirdi ve getirmeye devam ediyor.  Belediyemizle devam eden projelerimiz var. Son olarak Afyonda merkez ve merkeze bağlı mahallelerimizdeki yeni yapılacak olan tüm parklara şehadet tarihine göre şehitlerimizin isimleri verilecek. Bu vesileyle Başkanımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bildiğiniz üzere hafta sonu babalar günü. İçimizde şehit çocuklarımız var onlara şunu söylüyorum babalar gününü babasız geçirmiyorsunuz.  Özellikle şu üç masada devlet var, devlet baba var. Onlar zaten gereğini yapıyorlar hiç üzülmeyin’ diye konuştu.

‘DÜNYANIN EN MODERN SAVAŞ ARAÇLARI KARŞISINDA EN ETKİLİ GÜCÜN HALA İMAN DOLU YÜREKLER OLDUĞUNU GÖSTERDİK’

Ramazanın bitimine kısa süre kala şehit ailelerimizle gazilerimizle ve yakınlarıyla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban katılımlarından dolayı teşekkür etti.  Türk milleti tarihin her döneminde inancı, vatanı, bağımsızlığı, bayrağı ve ezanı gibi mukaddes bildiği değerler uğruna canı pahasına mücadele vermekten çekinmeyen aziz bir millet olduğunu dile getiren Başkan Burhanettin Çoban bugünde milletin istiklaline, istikbaline yönelik her türlü saldırıya karşı aynı şuur ve kararlılıkla mücadele edildiğini söyledi.  Belediye Başkanı Burhanettin Çoban konuşmasına şöyle devam etti ‘Bundan 100 yıl önce ülkemizi dilim, dilim doğramak küçük küçük parçalar halinde yutmak amacıyla kurulan planları Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Afyon’da Dumlupınar’da İzmir’de yerle yeksan etmişsek milletimiz 15 Temmuz gecesi aynı niyetle harekete geçenlerin heveslerini  bir kez daha hamdolsun kursaklarında bırakmıştır.  Rabbimize hamdolsun bizleri bu milletin bir ferdi yarattı ve bu millete hizmet etmekle şereflendirdi.  Bundan sonra adı ve söylemi ne olursa olsun hiçbir örgütün ülkemize yaptığı ihanet cezasız kalmayacak. Dünyanın en modern savaş araçları karşısında en etkili gücün hala iman dolu yürekler olduğunu gösteren milletimizin her bir mensubuna buradan şükranlarımı sunuyorum’ dedi

‘ŞEHİT YAKINLIĞI VE GAZİLİK UNVANI BAŞLI BAŞINA BİR ŞEREF KAYNAĞIDIR’

Bugün ülkemizin terör örgütleriyle olan mücadelesini geçmişe göre çok daha kararlı bir şekilde vermesinde 15 Temmuz zaferinin çok büyük etkisinin olduğunu belirten Başkan Çoban ‘Bugün Gabar’da Cudi’de Tendürek’te kararlı bir şekilde mücadele veren askerimiz varsa polisimiz varsa, güvenlik güçlerimiz varsa bu fedakarlık her şeyin üzerindedir. Hem devletimiz bu mücadeleyi sekteye uğratan hainlerden temizliyor, hemde güvenlik güçlerimiz arkalarında koskoca bir milletin olduğunu şüpheye yer bırakmayacak şekilde görüyor ve mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor’ diye konuştu. Türk milletinin yeni bir diriliş, yeni bir kuruluş, yeni bir yükseliş döneminin işaretini 15 Temmuz direnişi ile verdiğini dile getiren Başkan Buhanettin Çoban: ‘bize ve bizden sonra gelenlere düşen görev, bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmektir. İşte bu anlayışla şehitlerimizin manevi emanetlerinin ifadesi olan tek millet, tek devlet, tek vatan, tek devlet ülküsüne sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz.  Aynı şekilde şehitlerimizin emaneti olarak gördüğümüz geride bıraktıkları yakınlarına aynı şekilde sahip çıkmalıyız. Şehit yakınlığı ve gazilik unvanı başlı başına bir şeref kaynağıdır bir gurur kaynağıdır. Bunun karşılığı hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemez. Bu unvanları taşıyan her bir kardeşimin temsil ettikleri kavramların önemine uygun bir vakar içinde hareket ettiklerini biliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum’ diye konuştu.

‘SİZLER BİZİM BAŞIMIZIN TACISINIZ’

Gecenin son konuşmacısı Vali Aziz Yıldırım oldu. Şehitlik vatanı ve milleti için canlarını seve seve vermeyi görev bilen vatan evlatlarının ulaştığı en yüce makam olduğunu söyleyen Vali Aziz Yıldırım  ‘sizler en değerli varlıklarınızı eşinizi, oğlunuzu kardeşlerinizi, küçükler babalarını bu vatan için şehit verdiniz. Onların vatan ve millet uğrunda yaptıkları kahramanlık ve fedakarlığın değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür. Ne mutlu sizlere ki; böyle şerefli evlatların anne ve babaları, eşleri ve kardeşlerisiniz. Sizlere devlet ve millet olarak minnet ve şükranlarımızı ne kadar sunsak azdır. Sizler bizim başımızın tacısınız. Sizlere her zaman kapımız ve yüreğimizin açık olduğunu asla unutmayınız. Sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak sıkıntılarını gidermek sizlerle beraber olmak ancak bizlere onur ve gurur verir. Bu duygu ve düşüncelerle vatanımız uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimize bir kez daha rahmet diliyor gazilerimizi şükranla anıyorum’ diye konuştu.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar