ALİ ÇETİNKAYA KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI

Admin 04 Mart 2019 Dernek Haber 178 -A+
Ali Çetinkaya kabri başında dualarla anıldı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yakın silah arkadaşı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ali Çetinkaya, ölümünün 70. yıl dönümünde düzenlenen törenlerle anıldı. Milli Mücadele kahramanlarından merhum Devlet adamı Ali Çetinkaya vefatının 70 yıl dönümünde Afyonkarahisar ve İlçeleri dayanışma derneğinin düzenlediği törenlerle anıldı Ankara'da bulunan Afyonkarahisar ve ilçeleri Dayanışma Derneği'nin organizasyonunda 23 Şubat 2019 cumartesi günü saat 12.00’de kabri başında düzenlenen törene Anaysa Mahkemesi üyesi Avukat Mümtaz Akıncı, Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, Merhum Ali Çetinkaya’nın torunu Emekli Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Ali Feyyaz Paksüt, Prof. Dr. Ergün Aybars, Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu, CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan, Dernek üyeleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ile kabrine karanfiller bıraktılar ve okunan Yasini şerif sonrası dua ettiler.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

ALİ ÇETİNKAYA KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI

Ali Çetinkaya kabri başında dualarla anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yakın silah arkadaşı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ali Çetinkaya, ölümünün 70. yıl dönümünde düzenlenen törenlerle anıldı.

Milli Mücadele kahramanlarından merhum Devlet adamı Ali Çetinkaya vefatının 70 yıl dönümünde Afyonkarahisar ve İlçeleri dayanışma derneğinin düzenlediği törenlerle anıldı Ankara'da bulunan Afyonkarahisar ve ilçeleri Dayanışma Derneği'nin organizasyonunda 23 Şubat 2019 cumartesi günü saat 12.00’de kabri başında düzenlenen törene Anaysa Mahkemesi üyesi Avukat Mümtaz Akıncı, Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, Merhum Ali Çetinkaya’nın torunu Emekli Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Ali Feyyaz Paksüt, Prof. Dr. Ergün Aybars, Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu, CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan, Dernek üyeleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ile kabrine  karanfiller bıraktılar ve okunan Yasini şerif sonrası dua ettiler.

Ali Çetinkaya’yı rahmetle anıyoruz

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan Ali Çetinkaya’nın kabri başında kısa bir konuşma yaparak: “Bugün büyük Devlet adamı Ali Çetinkaya’yı ölümünün 70. Yılında anmak için toplandık. Merhuma Allahtan rahmet diliyoruz. Bizler hemşerimiz Ali Çetinkaya’yı anmak için buradayız. Bizler her yıl olduğu gibi bu yılda Ali Çetinkaya'yı ve Cumhuriyet'in kurucularını, Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşlarını, mesai arkadaşlarını anmaya devam ediyoruz. Onlar gerçek vatanseverlerdi. Ülkenin bayındırlığı için çalışan, ülkemizin Demirağlarla örülmesinde en büyük rolü oynayan, Afyonkarahisar’ı kavşak konumunda olmasında çok büyük katkısı olan hemşerimiz Ali Çetinkaya’yı rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun” dedi.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar