AFYONŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER AFRİNE GİTTİ

Admin 10 Mart 2018 Dernek Haber 376 -A+
Şehit Aileleri ve Gazilerden Afrin harekâtına destek Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'nden Zeytin Dalı Harekâtı’na büyük destek. Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’na destek için yola çıkan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran ile beraberindeki şehit yakınları ve gaziler Hatay'ın Hassa ilçesinde bir araya geldiler.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

AFYONŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER AFRİNE GİTTİ

Şehit Aileleri ve Gazilerden Afrin harekâtına destek

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'nden Zeytin Dalı Harekâtı’na büyük destek. Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’na destek için yola çıkan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran ile beraberindeki şehit yakınları ve gaziler Hatay'ın Hassa ilçesinde bir araya geldiler.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı’da 16 Şehit babası ve 30 gazi olmak üzere toplam 46 kişilik bir grupla AfrinHarekatına destek için Hassa’ya gitti.

Derneğin genel başkanı Uran yaptığı açıklamada, Türkiye genelindeki şube ve temsilciliklerindeki şehit aileleri, gazilerin Afrin'de mücadele eden askerlere moral vermek için bölgeye geldiklerini söyledi.

Şehit aileleri ve gazilerin büyük fedakârlıklar yaptığını vurgulayan Uran, şöyle devam etti: "Biz şunu açık ve net olarak söylüyoruz. Her zaman 'vatan sağ olsun' dedik. Bize verilecek görevi yapmaya hazırız. Şu an da burada bulunan yaklaşık 600 kişilik grubun tamamı şehit ailesi ve gazi. Biz 'Haydi Afrin'e gidelim, Mehmetçiğe destek verelim' dediğimizde herkes seve seve geldi. Yurdun her yerinden geldiler. 15 saat yolculuk yapıp geldiler. Ne için? Mehmetçiğe olan sevgisini, Mehmetçiğe olan güvenini, desteğini göstermek için. Bizim dualarımız her zaman onlarla beraber. Allah onları korusun. Kılıçları keskin olsun" dedi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit düşen uzman er Burak Karakoç'un babası Abdürrahim Karakoç da şehit oğlunun arkadaşlarını görmek için eşiyle Hassa'ya geldiğini ve her daim Mehmetçiğin yanında olduklarını söyledi.

Kumartaşlı; ‘Mehmetçiğimizin yanındayız’

Afyonkarahisar’dan AfrinHarekatına destek ve Mehmetçiklerimize moral için Hassa’ya 46 Şehit Babası ve Gaziyle gittiklerini söyleyen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı, ziyaretin çok anlamlı olduğunu belirtirken yaptığı açıklamada; “ Şehit Aileleri ve Gaziler bütün varlığıyla, ruhuyla ve dualarıyla Mehmetçiğin yanındadır. Yüce Rabbimizden dileğimiz, hiçbir Mehmetçiğimizin burnu dahi kanamadan bu millete yeni bir zafer daha bahşetmesi, bölgemizi kan gölüne çeviren, insanları evlerinden yurtlarından eden zalimler karşısında Türk askerini daima muzaffer kılması yönündedir. Allah muvaffak eylesin Devletimizin bekası, milletimizin huzur ve güvenliği için, yanı başımızda belli odaklarca desteklenerek büyütülen ve askeri bir güç haline getirilmek istenilen terör örgütünün bertaraf edilmesi maksadıyla Türk Ordusu’nun Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı harekatının başarı ile hiçbir vatan evladının burnu kanamadan icra edilmesini Allah’tan dileriz. Biz tüm Şehit Aileleri vei Gaziler olarak Mehmetçiklerimizle cephede savaşmaya hazırız.” dedi.

21. asır Türk asrı olacak

Hatay’ın Hassa ilçesinde Afyonkarahisar’lı 30 gazi ve 16 Şehit babasıyla birlikte harekate destek verdiklerini belirten Kumartaşlı, Teröristlerin kökünün kazınıncaya dek bu mücadelenin süreceğini ve destek vereceklerini söyledi

Kumartaşlı ; Kim ne derse desin 21. asır Türk asrı olacak, bölgede mazlumların gözyaşları dinecek, zalimler kaçacak delik arayacaktır. Gün bu gündür; büyük yürüyüş başlamıştır. Önce Afrin daha sonra Münbiç terörden temizlenecek, teröristlerin kökü kazınıncaya dek bu mücadele sürecektir. Bu mücadele esnansın da birlik ve beraberliğe her zamankinden daha azla ihtiyacımız var. Kim hangi düşüncede olursa olsun memleketin bekası için tek yumruk olmalıdır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bütün varlığıyla, ruhuyla ve dualarıyla Mehmetçiğin yanındadır”dedi.

Şehit aileleri ve gaziler, bölgede güvenlik önlemi alan asker ve polis özel harekat görevlileriyle sohbet edip fotoğraf çektirdi, askerler için dualar etti.

 

 

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar