A HABER SAHUR PROGRAMINDA ŞEHİT P.UZM.ÇVŞ.KERİM ÜYENİN EVİNDE MİSAFİR OLDU

Admin 12 Haziran 2018 Dernek Haber 389 -A+
OĞLUMU EN SON MAVİLER İÇİNDE GÖRDÜM Şehit annesi Fatma Üye: 24 Ağustos 2016 yılında Bingöl’de şahadet şerbeti içen Piyade Uzman Çavuş Kerim Üye’nin annesi Fatma Üye, oğlunu en son nasıl gördüğünü şu sözlerle anlattı: “Oğlum Antalya’da beni denize götürmüştü. Deniz o kadar güzeldi ki yerle gök masmaviydi. Ben diyorum ki o denizin güzelliği oğlumun güzelliğindenmiş.”
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

OĞLUMU EN SON MAVİLER İÇİNDE GÖRDÜM

Şehit annesi Fatma Üye:

24 Ağustos 2016 yılında Bingöl’de şahadet şerbeti içen Piyade Uzman Çavuş Kerim Üye’nin annesi Fatma Üye, oğlunu en son nasıl gördüğünü şu sözlerle anlattı: “Oğlum Antalya’da beni denize götürmüştü. Deniz o kadar güzeldi ki yerle gök masmaviydi. Ben diyorum ki o denizin güzelliği oğlumun güzelliğindenmiş.”

2 yıl önce Bingöl’de el yapımı mayının infilak etmesi sonrasında şahadet şerbeti içen Piyade Uzman Çavuş Kerim Üye’nin Afyonkarahisar’da ki evine misafir olan A Haber Bölge Temsilcisi ve Türkeli Gazetesi yazarı Nail Azbay, şehidin anne ve babası ile sahur yaptı.  ATV Haber Müdürü Murat Gener’in hazırlayıp sunduğu canlı olarak yayınlanan Sahur Vakti programına konuk olan Üye ailesi Türkiye’ye anlamlı mesajlar verdi. 

YÜKÜMÜZ AĞIR FAKAT GURURLUYUZ

Şehit annesi Fatma Üye, evlatları ile gurur duyduklarını söyleyerek şöyle konuştu: “Gelen misafir oğlumun adına geliyor. Başımızın üstünde yeriniz var. Yıllardır ramazanımız hep bereketliydi. Yine öyle. Ama bu acıyla yaşamak gün geçtikçe daha ağır, daha zor. Nasıl kaldıracağımızı bazen eşimle oturup düşünüyoruz. Fakat bu evlatlarımız vatan için canlarını vermediği sürece bizler yataklarımızda huzur içerisinde kalamayız. Şu an huzur içerisinde uyuyabiliyorsak ne mutlu bizim gibi ailelere. Şeref duyuyoruz böyle bir evlat yetiştirip büyüttüğümüz için. Ailecek onur ve gururluyuz. Allah hepinizden razı olsun.”

DENİZİN GÜZELLİĞİ OĞLUMUN GÜZELLİĞİNDENMİŞ

Evladı ile en son nasıl görüştüğünü de canlı yayında anlatan anne Fatma Üye, herkesi duygulandıran şu konuşmayı yaptı: “Kerim ile en son 16 Temmuz’da darbe girişiminin olduğu akşamın bir gün sonrasında görüştük. Beraberdik. Teyzesini Antalya’ya götürmüştük birlikte. Çok akıllı ve anne babasının sözünü dinleyen bir çocuktu. Babası Kerim’e anneni denize götür demişti. Sözünü kırmadı beni denize götürdü. Deniz o kadar güzeldi ki yerle gök masmaviydi. Ben diyorum ki o denizin güzelliği oğlumun güzelliğindenmiş. En son gördüğüm beraber olduğumuz gün o gündü. başka görmedim.”

 VATANIMIZ SAĞ OLSUN

Baba Süleyman Üye ise kısa ve öz konuştu. Evladı ile şehit olmadan birkaç önce telefonla görüştüğünü belirten Üye: “Çok gururluyuz. Acımız var. Fakat evladımız şehit oldu bu yüzden guruluyuz. En son 21 Ağustos’ta telefonda görüştük. O gün son görüşmemiz oldu. 24 Ağustos’ta şehidimiz geldi. Guruluyuz. Söyleyecek söz yok. Vatanımız sağ olsun.” dedi .

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar