"15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ "KONULU RESİM SERGİSİ AÇILDI

Admin 13 Temmuz 2017 Dernek Haber 302 -A+
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Kapsamında Anadolu Ajansı tarafından hazırlanan
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

"15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ "KONULU RESİM SERGİSİ AÇILDI

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Kapsamında Anadolu Ajansı tarafından hazırlanan  "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” konulu Resim Sergisi Anıtpark’ta açıldı.

 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Konulu Resim Sergisinin açılışına Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra il protokolü,Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü "Konulu Resim Sergisi açılışında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; “Açacağımız serginin başlangıcındayız ve beraberiz. Anadolu Ajansımız değişik alanlarda, değişik yerlerde o gün yaşanan olaylara ilişkin orijinal resimleri bir araya getirdi ve ülkemizin her bölgesinde, her ilinde bugün bu serginin açılışını yapıyoruz. Bugün aslında resimlere baktığımızda o günü yeniden hatırlamamız açısından önemli. O gün neler yaşandığını çok iyi ortaya koyuyor. Allah bir daha bu tür bir sıkıntıyı bu millete yaşatmasın. Buradan ders alalım, geleceğe daha güvenle bakalım diyorum ve sergimiz hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı AA muhabirine yaptığı açıklamada “15 Temmuz hain darbe girişimi aslında darbe,kalkışma değil,Hakla Batılın,İnana ile İnanamayanın savaşıdır.15 Temmuz günü dünyanın hiçbir savaşında hiçbir ülkesinde karşlaşılmayan bir saldırı oldu TBMM ne saldırıldı halkın meclisine saldırıldı.Ama şükür Allahın izni ve Cumhur başkanımızın çağrısı ile bu halk bu oyunu bozdu ve şu an huzur içersinde yaşıyoruz.Bölücü hain ülkeler bu ülkeyi bölemedi.Amaçlarına ulaşamayacaklar.Tüm Şehitlerimize Allahtan Rahmet diliyorum”dedi.

 Konuşmanın ardından Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri tarafından 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşanan olayların fotoğraflarının yer aldığı fotoğraf sergisinin kurdelesi kesilerek sergideki fotoğraflar katılımcılar tarafından gezildi.

Whatsapp'ta Paylaş

Yorumlar