15-03-2018 RAHMİYE SARE PALALI TEKNİK KOLEJİNDEN DERNEĞİMİZE ZİYARET

Admin 17 Mart 2018 Test Test 424

03-15-03-2018 RAHMİYE SARE PALALI TEKNİK KOLEJİNDEN DERNEĞİMİZE ZİYARET

ŞEHİTLER GÜNÜ ARİFESİNDE ANLAMLI ZİYARET

 Afyon OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Okul Müdür Yardımcısı Mustafa Aydoğmuş, Rehberlik Öğretmeni Esra Türkan Akosmanoğlu ve öğrenciler ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesini ziyaret etti.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yılı ve Şehitler Günü dolayısıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesini ziyaret eden öğrencilere Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı ve Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç tarafından Şehitlik ve gazilik anlatıldı.

Dernek başkanı Kumartaşlı, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada 18 Mart'ın içinde bulunduğu haftanın önemli bir dönem olduğunu ifade etti.

İstiklal Marşı'nın kabulü olan 12 Mart ile başlayan özel günlerin 18 Mart ile devam ettiğini belirten Kumartaşlı, şunları kaydetti:

"Çanakkale deniz Zaferi'nin yıldönümü aynı zamanda Şehitleri Anma Günü olarak da kutlanıyor. Biz de dernek olarak bu hafta içinde öncesinde ve sonrasında okullarımızı ziyaret ederek veya öğrencilerimizi derneğimizde misafir ederek Şehitlik ve gazilik, vatan, millet, bayrak sevgisi konularında bilgiler veriyoruz. Öğrencilerimizin milli birlik ve beraberlik duygularının gelişmiş olarak yetişmelerine destek olmak istiyoruz. Etkinlik kapsamında bugün bizi Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji öğrencileri ziyaret etti. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki okul ziyaretlerinde de öğrencilerimizi karşılayacağız ve bilgiler vermeye devam edeceğiz."

Türkiye'nin yaklaşık 40 Yıldır terörle mücadele ettiğini belirten İsmail Kumartaşlı, yeni yetişen neslin en büyük silahının kalem olduğunu söyledi. Kumartaşlı, terörle geçen 40 yıllık süreç içinde 10 Bin dolayında asker, 25 bin dolayında sivil şehit verilirken, binlerce asker ve sivilin gazi olduğunu, bu mücadele içinde milyona yakın teröristin öldürüldüğünü vatanın hiçbir zaman terk edilmeyeceğinin gösterildiğini belirten Kumartaşlı, "Bundan 103 yıl önce Çanakkale'de de büyük bir savaş verildi. Çanakkale'de yedi düvelden gelen düşman askerlerine Çanakkale'nin Çanakkale'nin geçilmeyeceğini 250bin Şehit vererek gösterdik. Şehitlik ve gazilik öyle büyük unvanlar ki Şehit babaları bir oğlum var onu da vatan için Şehit vermeye hazırım, gerekirse ben de gider bu ülke için şehit olur diye biliyor. Gazilerde, Gazi olarak yarım bıraktığımız işi, Şehit olarak tamamlamak için her zaman hazırız, bu ülkeyi böldürmeyeceğiz diyebiliyor" diye konuştu.
Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç ise derneğe gelen öğrencilere yaptığı konuşmada "Kıbrıs'ta düşmanla savaşırken Mert düşmanlarla savaşmıştık" dedi. Koç, terörizm ile yapılan 40 yıllık mücadelede hain kalleş bir düşman karşısında olduklarına ne olursa olsun bu ülkeyi bırakmayacaklarını ifade etti. Terörle mücadele olan Şehitler sayesinde, yaralanan Gaziler sayesinde yataklarımız da rahatça uyuya bildiklerini dile getiren Koç, şehit ve gazilere minnettar olduğunu söyledi
Konuşmaların ardından öğrenciler, dernek binasındaki şehit ve gazi fotoğraflarını gezdi. 

Yorumlar